Новий землетрус стався на півдні Туреччини та північному заході Сирії

Новий землетрус стався на півдні Туреччини та північному заході Сирії

Новий землетрус стався на півдні Туреччини та північному заході Сирії
. Фото: Оксана Сенів/Суспільне

На півдні Туреччині у провінції Хатай 16 лютого стався новий підземний поштовх магнітудою 5.1 балли. Губернатор Хатая Рахмі Доган заявив, що вони не отримували жодних повідомлень після землетрусу, за його словами поштовхи "не мали негативних наслідків".

Як повідомляє Європейсько-Середземноморський сейсмологічний центр, епіцентр землетрусу знаходився на глибині 10 кілометрів та на відстані 78 кілометрів від сирійського міста Латакія та на 40 км на захід від міста Антак'я (адміністративний центр Хатая), Туреччина.

Хатай входить до переліку 10 провінцій, що постраждали від двох землетрусів з центром у Кахраманмараші. Багато будинків обвалилося і десятки будівель були пошкоджені в районі під назвою Іскендерун. Частина мешканців Хатая залишилася в наметових містечках, а частина виїхала за межі міста. Зараз вулиці міст патрулюють військові та жандармерія.

Губернатор Хатая Рахмі Доган заявив, що вони не отримували жодних повідомлень після землетрусу, і сказав: "Жодних негативних наслідків, у тому числі пошкоджених будівель, не зафіксовано. Наші команди продовжують сканування на місцях".

Що відомо про землетрус у Туреччині 6 лютого

6 лютого 2023 року на південному сході Туреччини та на території Сирії стався потужний землетрус. Президент Туреччини Реджеп Ердоган повідомив, що землетрус магнітудою 7,7 став найпотужнішим з 1939 року. Загальна кількість загиблих станом на 16 лютого у Туреччині та Сирії становить щонайменше 41 987 людей.

Станом на 14 лютого, у Туреччині загинуло 5 українців, 7 вважаються зниклими безвісти. Українським дипломатам вдалося розшукати 136 громадян України та евакуювати 37.

Читайте також

Родина із Запоріжжя загинула під завалами у Туреччині

"Тиждень живемо в автівці біля руїн. Чекаємо на братове тіло". Турецький Кахраманмараш після землетрусу — репортаж Суспільного

Чи прогнозували потужні землетруси в Туреччині та Сирії? Пояснює сейсмолог

На початок