Любителі фільмів про апокаліпсис легше переживають пандемію — дослідження

Любителі фільмів про апокаліпсис легше переживають пандемію — дослідження

Любителі фільмів про апокаліпсис легше переживають пандемію — дослідження

Психологи з університету Чикаго підтвердили, що людям, які полюбляють дивитися фільми про кінець світу, було простіше пережити початок пандемії. Зомбі-апокаліпсис, невідомі віруси та природні катаклізми в кіно підготували їх до тотального карантину.

У дослідженні взяли участь 310 добровольців. Психологи провели з ними тестування, щоб визначити рівень занепокоєння, тривоги та депресії, а потім попросили розповісти про улюблені жанри в кіно. Також учасники оцінили свою підготовку до пандемії коронавірусу.

Читайте також: "Антропауза і колективний імунітет. Огляд нових досліджень про коронавірус"

Найкраще з глобальною кризою впорались шанувальники фільмів жахів та фільмів про апокаліпсис. Перші просто менше переживають через усі потрясіння 2020 го, а другі виявилися до них готові не тільки з моральної, а й з практичної точки зору. Фільми дали їм можливість пережити хаос в суспільстві безпечним шляхом.

"Якщо це хороший фільм, він вас затягує, тому ви ненавмисно проводите репетицію сценарію в голові", - розповів психолог Колтан Скрівнер, повідомляє The Gardian.

Читайте також: Повторне зараження — питання часу. Огляд нових досліджень про коронавірус

Він також додав, що деякі фільми, як от "Зараза" підготував людей до можливої пандемії. Психолог пояснив, що бум з покупкою товарів першої необхідності також пов'язаний з сюжетами кінострічок, оскульки "люди просто знали, що треба купувати".

"Вас не може застати зненацька те, що ви вже сто разів бачили в кіно", - підсумували психологи.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше