Країни "Великої сімки" закликали до продовження, повної реалізації та розширення угоди щодо вивезення української агропродукції Чорним морем.
Як повідомляє Reuters, про це йдеться у спільному комюніке міністрів сільського господарства G7 після дводенної зустрічі в Міядзакі у Японії.
"Міністри сільського господарства G7 "визнали важливість" угоди, заявивши: "Ми рішуче підтримуємо продовження, повну реалізацію та розширення BSGIЧорноморської зернової ініціативи", — йдеться у повідомленні.
Міністри також заявили про спроби РФ дестабілізувати ситуацію в світі за допомогою продовольства.
"Ми засуджуємо спроби Росії використовувати продовольство як засіб дестабілізації і як інструмент геополітичного примусу і знову підтверджуємо нашу відданість діям солідарності та підтримці тих, хто найбільше постраждав від того, що Росія використовує продовольство як зброю", — йдеться у комюніке.
Члени G7 також заявили, що готові підтримати відновлення та реконструкцію України, у тому числі шляхом надання експертизи щодо розмінування сільськогосподарських земель та реконструкції сільськогосподарської інфраструктури, йдеться у документі.
Що відомо про "зернову угоду"
22 липня 2022 року у Стамбулі Україна, Туреччина та ООН підписали угоду про розблокування портів та вивезення українського зерна. Таку ж угоду підписала Росія.
29 жовтня 2022 року Російська Федерація заявила, що припиняє участь у "зерновій угоді" підписаній Україною, Росією, Туреччиною та ООН у Стамбулі, яка передбачає розблокування українських портів. Причина — нібито атака кораблів Чорноморського Флоту 29 жовтня вранці.
2 листопада Росія відновила свою участь у "зерновій угоді".
17 листопада угоду продовжили на чотири місяці.
19 березня 2023 року міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський повідомив, що попри спроби тиску та шантажу з боку Росії, Україні та партнерам вдалося продовжити дію "зернової угоди" на тих самих умовах, на яких вона початково укладалася із терміном дії 120 днів.
Читайте також
Туреччина підтримує Україну у продовженні роботи "зернової угоди" — посол України в Туреччині
Зернова ініціатива: огляди суден поновлюються — Кубраков
Якби українське зерно постачалось морем, то проблема не стояла б так гостро — Всеукраїнський конгрес фермерів
Туреччина виступила за зняття обмежень щодо експорту російського зерна та добрив
Зернова ініціатива: угода передбачає подовження на 120 днів — речник Генсека ООН