Столтенберг: Необхідно розробити механізм припинення агресії Путіна

Столтенберг: Необхідно розробити механізм припинення агресії Путіна

ЗМІ
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Фото: АР

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що головним питанням, яке обговорювали на зустрічі Контактної групи щодо оборони України на авіабазі "Рамштайн" у Німеччині 21 квітня, була протиповітряна оборона.

Про це він сказав в інтерв'ю "Радіо Свобода".

Також генсек Північноатлантичного альянсу зазначив, що союзникам разом з Україною необхідно розробити механізми, що зупинять модель агресивної поведінки президента Росії Володимира Путіна.

На запитання журналіста про те, на якій стадії знаходяться дискусії союзників щодо гарантій безпеки для України, щоб запобігти нападам на неї у майбутньому, Столтенберг відповів, що "ще зарано говорити про це напевно".

"І, знову ж таки, ми не знаємо, як і коли закінчиться ця війна. Але що ми знаємо, так це те, що коли це закінчиться, нам потрібно переконатися, що історія не повториться, що президент Путін не зможе продовжувати руйнувати європейську безпеку, починаючи нову війну, ведучи нову війну проти України. Тому нам потрібно сісти й почати обговорювати надійні рамки, механізми безпеки, які гарантують, що Путін не зможе продовжувати напади на суверенну незалежну державу", — сказав Столтенберг.

За його словами Захід повинен припинити "патерн поведінки президента РФ".

"Я не можу точно сказати, як це виглядатиме, я лише кажу, що ми всі зобов’язані припинити цей патерн агресивної поведінки президента Путіна. І тому нам також потрібно обговорити, як запобігти цьому в майбутньому", — сказав генсек НАТО.

Меседж всіма союзникам і партнерам по НАТО та Контактній групі з питань оборони Україні полягає в тому, що "ми повинні бути готові до довгострокових заходів, щоб підтримувати Україну стільки, скільки це буде потрібно", додав Столтенберг.

"Бо це буде трагедія для українців, якщо переможе Росія, але це також небезпечно для союзників по НАТО. Це продемонструє всім авторитарним лідерам, що коли вони використовують силу, щоб отримати те, що вони хочуть, це зробить світ більш небезпечним, а союзників НАТО більш вразливими. Тож моє послання союзникам по Альянсу полягає в тому, що в наших інтересах гарантувати, що Україна переможе. І переможе як суверенна нація", — підсумував Єнс Столтенберг.

21 квітня на авіабазі "Рамштайн" відбулась одинадцята зустріч Контактної групи з питань оборони України. За підсумками зустрічі міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що американські танки Abrams, на яких навчатимуться українські військові, прибудуть до Німеччини найближчими тижнями. Також під час зустрічі обговорювалися, зокрема, питання протиповітряної оборони, боєприпасів і засобів забезпечення.

Що відомо про попередній "Рамштайн-10"

15 березня 2023 року відбулося десяте засідання Контактної групи з оборони України у форматі "Рамштайн". Зустріч пройшла в онлайн-форматі.

За підсумками "Рамштайну" міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що Швеція передасть Україні 10 танків Leopard та ключові компоненти засобів протиповітряної оборони, а Норвегія — 2 системи NASAMS

Перед відкриттям 10-го засідання Контактної групи з питань оборони України Остін заявив, що 9 країн взяли на себе зобов'язання надати понад 150 танків Leopard.

Читайте також

Остін: учасники "Рамштайну" надали Україні 55 млрд доларів безпекової допомоги

Україна досягла безпрецедентного рівня оперативної сумісності з НАТО — Резніков

Міллі: У Німеччині навчається майже 25 тисяч українських військових

Канада оголосила про новий пакет військової допомоги Україні

Вибір редакції

На початок