Україна досягла безпрецедентного рівня оперативної сумісності з НАТО — Резніков

Україна досягла безпрецедентного рівня оперативної сумісності з НАТО — Резніков

Резніков Столтенберг
Міністр оборони Олексій Резніков та генсек НАТО Єнс Столтенберг. Фото: Twitter / Олексій Резнііков

Міністр оборони Олексій Резніков заявив, що Україна досягла безпрецедентного рівня оперативної сумісності з НАТО і сподівається, що це пришвидшить політичні рішення щодо членства України в Альянсі.

Про це він написав у Twitter.

Резніков повідомив, що на полях зустрічі у форматі "Рамштайн" обговорив з Генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом "низку конкретних проєктів" перед самітом Альянсу у Вільнюсі цього літа і подякував йому за координацію допомоги Україні з боку НАТО.

"Я радий отримати зелене світло для нашої тісної співпраці з NSPA, агентством закупівель НАТО. Це включатиме огляд національних закупівель та найкращі в лізі поради для Міноборони України, — зазначив міністр.

Читайте також: НАТО буде продовжувати зміцнювати ЗСУ — Столтенберг

Він наголосив, що Україні потрібні відмінні оборонні закупівлі як для того, щоб виграти війну, так і для того, щоб бути ефективними в майбутньому.

"Україна досягла безпрецедентного рівня оперативної сумісності з НАТО. Ми де-факто вже є частиною простору безпеки Альянсу. Я висловив сподівання, що це пришвидшить політичні рішення щодо інтеграції нашої країни в НАТО", — зазначив Резніков.

20 квітня Генсек НАТО Єнс Столтенберг відвідав із неанонсованим візитом Україну. Зокрема, Столтенберг зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським.

Що відомо про перспективи вступу України в НАТО

30 вересня 2022 року президент України Володимир Зеленський, голова Верховної ради Руслан Стефанчук та прем’єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку на вступ України в НАТО за пришвидшеною процедурою. Відповідна процедура передбачає вступ до НАТО без ПДЧ. У цьому питанні Україна орієнтується на досвід Фінляндії і Швеції. Поки українська сторона чекатиме на затвердження від всіх членів Альянсу, вона пропонує реалізувати пропозиції щодо гарантій безпеки для України згідно з Київським безпековим договором.

Генсек НАТО Столтенберг того ж дня заявив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх 30-ти союзників.

Президенти 9 країн Центральної та Східної Європи офіційно підтримали членство України в НАТО. Серед них — лідери Чехії, Естонії, Латвії, Литви, Північної Македонії, Чорногорії, Польщі, Румунії та Словаччини. Також про підтримку вступу України до Альянсу заявила Канада. У Білому домі вважають, що вступ України в НАТО"не на часі".

Прессекретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков прокоментував подану Україною заявку на вступ до НАТО, заявивши, що євроатлантичний курс української влади став причиною російської агресії проти України.

Читайте також

Атака Києва дронами, ЗСУ отримають танки Leopard від Данії та Нідерландів. 422 день війни. Онлайн

Всі країни-члени НАТО згодні з тим, що Україна має стати членом Альянсу — Столтенберг

Вибір редакції

На початок