ОГПУ: Визнання ПВК "Вагнер" міжнародною терористичною організацією припинить її злочинну діяльність

ОГПУ: Визнання ПВК "Вагнер" міжнародною терористичною організацією припинить її злочинну діяльність

Генеральний прокурор України Андрій Костін
. Генеральний прокурор України Андрій Костін. Фото: УНІАН

Визнання ПВК "Вагнер" іноземною терористичною організацією необхідне для припинення її злочинної діяльності в Україні та світі. Про це заявив генпрокурор України Андрій Костін під час візиту до США та зустрічі з сенатором Шелдоном Вайтхаусом.

Про це повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора.

"Сподіваюся, Сенат підтримає цю резолюцію. Відповідне визначення ПВК "Вагнер" й застосування до неї санкцій, так само як і розслідування та притягнення до відповідальності окремих найманців, необхідні для припинення її злочинної діяльності в Україні та світі", – сказав Ігор Костін.

Костін подякував сенатору за ініціювання "Акту про притягнення до відповідальності російських найманців", який визнає ПВК "Вагнер" іноземною терористичною організацією та відзначив, що це "дозволить запровадити більше санкцій та застосувати більше інструментів для припинення її злочинної діяльності".

Генпрокурор зазначив, що Україна розслідує жахливі інциденти, до яких причетні "вагнерівці". Ці випадки можна кваліфікувати, щонайменше, як воєнні злочини. Він нагадав, що світ здригнувся від нещодавніх зізнань колишніх членів угруповання у масових вбивствах мирних українців, у тому числі дітей.

Європейський Союз 13 квітня запровадив санкції проти приватної військової компанії "Вагнер", яка бере активну участь у війні Росії проти України, а також проти компанії РІА ФАН, яка належить власнику ПВК Євгену Пригожину.

17 квітня колишні російські ув’язнені, які були командирами підрозділів ПВК "Вагнер", розповіли про те, як вбивали дітей, жінок, літніх людей на окупованих територіях, зокрема у Соледарі та Бахмуті.

20 квітня Швейцарія запровадила санкції проти ПВК "Вагнер" і компанії РІА ФАН.

Що відомо про участь ПВК "Вагнер" у війні проти України та використання ув'язнених

У британській розвідці зазначають, що ПВК "Вагнер" налічує до 50 тис. бійців в Україні та є ключовим компонентом російської кампанії проти українських військ.

Бойовики "Вагнера" вели тривалий виснажливий бій з українськими силами, перед тим, як вони зайняли місто Соледар і зараз беруть участь у штурмі Бахмута та навколишніх сіл.

Центр національного спротиву повідомив, що росіяни кидають в бій бійців ПВК "Вагнер", яких Євгеній Пригожин завербував у російських в’язницях. Загалом окупанти завербували 23 тисячі ув’язнених, яких використовують при штурмі як "гарматне м’ясо"

З ув’язнених формують штурмові загони, при штурмі використовують аеророзвідку, завдяки яким командири груп спостерігають за діями "підлеглих". При цьому, ці втрати не деморалізують ПВК "Вагнер", адже кваліфікований особовий склад й керівництво не бере участь в штурмі, зазначили в ЦНС.

Як стверджує Міноборони Великої Британії, останніми місяцями ПВК "Вагнер" розробила "жорстоку" наступальну тактику, у якій велику кількість погано навчених засуджених використовує як витратний матеріал, щоб зберегти досвідчених командирів та бронетехніку.

Читайте також

ПВК "Вагнер" могла завербувати 17 тисяч в'язнів у 35 регіонах РФ — ЗМІ

Швейцарія не погодилася шукати російські активи спільно із G7

Ексв'язні з ПВК "Вагнер" зізналися у масових розстрілах цивільних у Бахмуті

На початок