Sasha Boole: "Треба вчитися грати в довгу"

Sasha Boole: "Треба вчитися грати в довгу"

Sasha Boole: "Треба вчитися грати в довгу"
Фото: пресслужба Sasha Boole

Музикант і письменник Саша Буль одним з перших серед українських артистів вдягнув військову форму після початку повномасштабного вторгнення. Через рік він повернувся в медійний простір з піснею "Плющ", що є співзвучною назві його роману 2021 року. Чому цей трек вийшов саме зараз, у чому його роман видався пророчим і як виживати в стані постійного стресу – про все це Саша Буль розказав Ксенії Івась в ефірі шоу "Вікенд нової музики" на Радіо Промінь.

"Ця неприємна реальність, в якій ми перебуваємо більше року, може залишитися з нами надовше"

У тебе на стрімінгах вийшла пісня "Плющ". Вона є буктрейлером до твого однойменного роману, що вийшов у 2021 році. Чому ти вирішив видати пісню на стрімінгах тільки зараз?

Тоді все так сумбурно відбувалося, події швидко неслися. Моїм завданням було презентувати книгу, до книги презентувати буктрейлер. Я рухався виключно в літературному напрямку, їздив по книжкових презентаціях, працював над коміксом всесвіту книги, працював над другою частиною роману. Сольна музична діяльність відійшла на другий план.

А потім трапилося повномасштабне вторгнення. Згодом я зрозумів, що життя триває далі. У мене є заняття, яким я займався, і не варто його закидати на 100 відсотків. Оскільки пісні зараз не пишуться, я згадав – у мене ж є пісня, яку я так і не видав! Я зібрав волю в кулак, написав на лейбл і видав її.

А кому ти присвячував пісню, коли писав її у 2021? І кому присвячуєш її тепер?

Я присвячував її українським містам. Просторам ходженим і не ходженим. Там є така фраза: "Скелети міст висохли до чорноти". Тільки тоді це був погляд в антиутопічне постапокаліптичне майбутнє, яке існувало тільки в уяві творця письменника. А тепер, на жаль, це наша болюча буденна реальність.

І це ще одна причина того, чому я вирішив видати цю пісню. Завжди є якісь речі, які ти хочеш видати, емоційно їх переживаєш і в якийсь момент розумієш, що вже немає сенсу їх видавати – ти вже не живеш цією піснею. А тут вийшло навпаки.

Коли протягом року я дивився на ці висохлі від чорноти українські міста, на власній шкурі переживав те, про що розповідається в романі, та і в пісні, то ще більш болюче відчув цю пісню. У мене самого щось резонує, коли я її слухаю.

Ти вже понад рік є офіцером ЗСУ. Чим там займаєшся і за що відповідаєш?

По-різному. Певний час я служив в одному підрозділі, потім в іншому, зараз в третьому. Специфіка моєї діяльності відрізнялася. Найтриваліший час я обіймав посаду заступника начальника штабу. Це було пов’язано переважно зі штабною роботою. Планування, організація взаємодії між підрозділами, які функціонують у складі військової частини. Не до кінця я можу розповідати, тому перепрошую за такі загальні фрази.

Я офіцер запасу. Свого часу закінчив військову кафедру. Коли почалося повномасштабне вторгнення, я десь з тиждень посидів, почесав потилицю, організував життя своєї родини, зрозумів, що без мене все буде функціонувати, взяв військовий квиток і пішов у військкомат. І наступного дня чалапав вже у формі.

Тематика твоїх пісень майже завжди така, ніби ти готуєш себе до виживання. До чого ти зараз себе готуєш?

Відповім крилатою фразою: "Сподіваюсь на краще, готуюсь до гіршого". Готуюсь до того, що і всі українці. До того, що на жаль, уся ця неприємна реальність, в якій ми перебуваємо більше року, може з нами залишитися надовше. Треба вчитися жити з нею. Бо жити в постійному стані стресу і максимальної мобілізації буде складно. Треба вчитися грати в довгу.

Sasha Boole: "Треба вчитися грати вдовгу"
Фото: Радіо Промінь

А вдається тобі поєднувати військову службу з творчістю? Чи пишеш ти про свій військовий досвід у прозі, в піснях?

На жаль, ні. Хотілося б, але не можу знайти емоційного ресурсу. Може, тільки в якості нотаток залишається в голові і колись переродиться в щось більше.

А як справи зараз у твого гурту?

Добре. Вони гастролюють, зараз вони в турі. На жаль, без мене, але чесно тримають моє місце. Умова така, що коли я зможу, я до них повернуся.

Редакторки текстової версії: Світлана Берестовська і Міла Кравчук

Підписуйтеся на подкаст "Вікенд Нової Музики" на найбільших подкаст-платформах, щоб першими дізнаватися про найяскравіші музичні новинки від українських артистів.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок