У КМВА уточнили інформацію стосовно спалаху над Києвом

У КМВА уточнили інформацію стосовно спалаху над Києвом

Ексклюзивно
У КМВА уточнили інформацію стосовно спалаху над Києвом
Спалах у небі над Києвом 19 квітня. Кадр з відео

У КМВА пояснили, що давали інформацію стосовно падіння супутника NASA, аби заспокоїти киян. Про це Суспільному повідомили в пресслужбі адміністрації.

Зазначається, що під час яскравого спалаху була перевірена повністю інформація щодо можливого застосування ворогом, або літальних апаратів, або ракетного озброєння. Ймовірність атаки на столицю не була підтверджена, тож повітряна оборона не застосовувала озброєння.

"Жодне аерокосмічне агенство чи асторонмічна обсерваторія світова і українська не давала попредньої інформації про те, що в атмосферу Землі в зоні видимості Києва буде входити якесь велике небесне тіло. Проте NASA перед цим давала попердження про те, що буде падіння їхнього супутника, яке припадало саме на цей час. Тому ми написали з поміткою, що за попередньою інформацією — це був супутник",— йдеться у повідомленні.

У КМВА зауважили, що на той момент і до 00:00 жодна авторитетна установа на кшталт аерокосмічного агенства або обсерваторії не давала чітких пояснень про те, що саме впало.

Оскільки зараз NASA заявила, що це був не їхній супутник, то далі фахівці, які займаються вивченням космосу мають дослідити, що це було і як впало. В свою чергу КМВА мало заспокоїли киян, що це не було збройна атака ворога,— підсумували в адміністрації.

Що відомо про спалах у небі над Києвом 19 квітня

Вночі у небі над Київщиною виявили повітряну ціль, через що була оголошена повітряна тривога. Спершу у КМВА заявили, що це було падіння космічного супутника NASA, але у Повітряних Силах цю інформацію не підтвердили. Згодом у Повітряних Силах повідомили, що, за попередньою інформацією, спалахи на Києвом пов’язані із падінням супутника чи метеорита. Ексрадник голови Державного космічного агенства Колесник у коментарі Суспільному сказав, що версія про супутник малоймовірна і припустив, що це міг бути метеорит або інший об'єкт.

Роб Маргетта з офісу зв'язку NASA повідомив журналістам, що спалах у небі над Києвом близько 22:00 19 квітня не пов’язаний із падінням супутника американського космічного агентства NASA, який у той момент перебував на орбіті.

Жителі Києва та області ввечері 19 квітня спостерігали у небі яскравий зелений спалах. Після цього було оголошено сигнал повітряної тривоги.

Спалах у небі над Києвом пов'язаний, імовірно, із входом космічного тіла в щільні шари атмосфери, повідомили у Головному центрі спеціального контролю. Фахівці центру зафіксували високоенергетичну акустичну подію.

Читайте також

Імовірне падіння метеорита на Київщині, Україна отримає нову допомогу від США. 421 день війни. Онлайн

Вибір редакції

На початок