Судові процеси Ірану щодо збиття літака МАУ фіктивні — Міжнародна слідча група

Судові процеси Ірану щодо збиття літака МАУ фіктивні — Міжнародна слідча група

Уламки на місці падіння українського літака МАУ в Ірані
. Фото: AP Photo/Ebrahim Noroozi

Міжнародна група з координації допомоги жертвам рейсу PS752 вважає, що судовий процес Ірану у справі збиття українського літака МАУ не був неупередженим та прозорим, і заявляє, що докладе усіх зусиль для забезпечення справедливості.

Про це йдеться у спільній заяві Міжнародної групи, яка опублікована на сайті міністерства закордонних справ України.

"Фіктивні судові процеси, які відбулися в Тегерані, не повинні відвертати увагу світу від невиконання Іраном своїх міжнародних зобов’язань та уникнення відповідальності за свої дії. Ані судові процеси, ані вироки, оголошені цього тижня, не принесли правди чи справедливості сім’ям жертв", — зазначається у заяві.

Підкреслюється, що родини 176 невинних жертв все ще чекають на справедливість, яку вони заслуговують, і Міжнародна група солідарна з родинами та близькими жертв збиття рейсу PS752 і докладе усіх необхідних зусиль, допоки справедливість не буде забезпечена.

16 квітня Суд в Ірані виніс вироки 10 іранським військовослужбовцям у зв'язку з катастрофою літака авіакомпанії МАУ над Тегераном у 2020 році. Зазначається, що командира ЗРК "Тор М-1", з якого було збито літак, засудили до 13 років позбавлення волі, а дев'ять інших отримали строки від одного до трьох років позбавлення волі.

Що відомо про збиття літака МАУ у Тегерані

Літак МАУ зазнав катастрофи 8 січня 2020 року незабаром після вильоту з аеропорту Тегерана. Він прямував до Києва. На борту перебували 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, всі вони загинули.

11 січня Іран визнав, що випадково збив літак Boeing-737, який належить українським Міжнародним авіалініям. Командувач аерокосмічними силами Корпусу Вартових Ісламської революції бригадний генерал Амір Алі Гаджизаде заявив, що бере на себе всю відповідальність за збиття українського літака.

24 червня 2021 року офіційна судово-медична експертиза катастрофи літака МАУ, яку проводили Канаді впродовж восьми місяців, нібито не виявила підтверджень, що літак було збито навмисно.

Іран взяв на себе всю відповідальність за збиття літака МАУ і заявив про готовність виплатити однакову компенсацію родичам всіх жертв.

Через майже два роки після катастрофи почали судити військових, причетних до трагедії, проте нікому крім іранського слідства досі невідомі ні їхні імена, ні військові звання. На всі вимоги українського уряду та урядів членів родин загиблих допустити незалежних експертів до розслідування влада Ірану відповідав відмовами.

Читайте також

Три роки після збиття літака МАУ над Тегераном: родичі та колеги вшановують пам'ять загиблих та коментують розслідування

"Імена іранських військових приховуються". Два роки розслідування збиття літака МАУ у Тегерані

Іран застосовуватиме камери, щоб шукати жінок без хіджабу

На початок