Реєстрація на НМТ: більше половини майбутніх учасників тестування на Житомирщині обрали третім предметом історію України

Реєстрація на НМТ: більше половини майбутніх учасників тестування на Житомирщині обрали третім предметом історію України

Реєстрація на НМТ: більше половини майбутніх учасників тестування на Житомирщині обрали третім предметом історію України
Ілюстативне фото: УНІАН

Станом на 18 квітня на проходження національного мультипредметного тесту на Житомирщині зареєструвалися майже шість тисяч людей. 52% з них обрали третім предметом історію України. Про це Суспільному розповіла представниця Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти Людмила Марцева.

Людмила Марцева сказала, що за два тижні від початку реєстрації на проходження НМТ (Національний мультипредметний тест – ред.) на Житомирщині вже зареєструвалися більше половини від загальної кількості, яка була торік, коли на НМТ подали заявки понад 8,5 тисяч учасників. Щодо предметів на вибір, то після історії України на другому місці стоїть іноземна мова.

"З тих, хто вже обрав для тесту іноземну мову, понад 20% вибирають англійську, трохи менше німецьку, французьку та іспанську. Менше одного відсотка це біологія. Але до кінця реєстрації цифри ще можуть змінитися", – сказала Людмила Марцева.

Реєстрація на НМТ: більше половини майбутніх учасників тестування на Житомирщині обрали третім предметом історію України
Людмила Марцева. 8 квітня 2022 року, м.Вінниця. Фото: Суспільне Житомир

Кому потрібно пройти НМТ

Представниця регіонального центру оцінювання якості освіти каже, що реєструватися на НМТ потрібно тим, хто планує вступати до закладів вищої освіти. За її словами, є в університетах спеціальності, які дозволяють вступити лише за мотиваційним листом. Але якщо людина планує попасти на державну форму навчання, то потрібно зареєструватися на НМТ.

Чи потрібно проходити НМТ для тих, хто планує вступати на контрактну форму навчання

На контрактну форму навчання достатньо мотиваційного листа, але не на всі спеціальності, каже Людмила Марцева.

"Щоб зрозуміти, чи потрібно складати НМТ, потрібно ознайомитися із правилами прийому до закладів вищої совіти 2023 року і звернутися до приймальних комісій за роз’ясненням, поки ще є час зареєструватися на тестування. Я закликаю не зволікати з реєстрацією, аби мати час для усунення недоліків", –каже Людмила Марцева.

Чи потрібно складати НМТ студентам закладів профтехосвіти

Студенти закладів професійно-технічної, фахової передвищої освіти, які вже завершили повну середню освіту, це другий, тертій, четвертий курс, і які планують в цьому році вступати до закладів вищої світи, також повинні зареєструватися і пройти тест.

Якщо випускники не планують вступати до вищих навчальних закладах, вони можуть не складати НМТ, каже Представниця регіонального центру оцінювання якості освіти. Оскільки прийнятий Закон про те, що випускники цього року не здають підсумкову державну атестацію, і все одно отримають "Свідоцтво про повну загальну освіту". Але поки свіжі знання і діє сертифікат три роки, то можливо треба зареєструватися і пройти НМТ, сказала в коментарі Суспільному Людмила Марцева.

Реєстрація майбутніх абітурієнтів для участі у національному мультипредметному тесті триватиме до третього травня.

Що відомо

  • Як майбутнім абітурієнтам Житомирщини зареєструватись на НМТ – пояснюють в регіональному центрі оцінювання якості освіти.
  • Що чекає житомирських абітурієнтів 2023 року: у МОН розповіли про організацію мультипредметного тесту.
  • Три години на тести, історія України — не обов'язкова: яку модель НМТ-2023 запропонували в Міносвіти.
  • На Житомирщині збільшать кількість тимчасових екзаменаційних центрів для складання національного мультипредметного тесту.

Читайте також

  • Пам'ятники, хрести та огорожі довкола могил на цвинтарі у Житомирі пошкодили дерева, що впали під час буревію.
  • У Києві збираються перейменувати одну з вулиць на честь загиблого Героя України з Житомирщини Андрія Верхогляда.
  • Допомога тварині: в Коростені рятувальники вивільнили з металевого паркану собаку.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

Вибір редакції

На початок