Що чекає житомирських абітурієнтів 2023 року: у МОН розповіли про організацію мультипредметного тесту

Що чекає житомирських абітурієнтів 2023 року: у МОН розповіли про організацію мультипредметного тесту

Що чекає житомирських абітурієнтів 2023 року: у МОН розповіли про організацію мультипредметного тесту
Фото: МОН

У 2023 році національний мультипредметний тест, який складатимуть абітурієнти, міститиме завдання з трьох предметів: два з них – обов'язкові, третій – на вибір. Про це 20 січня повідомив департамент освіти Житомирської міської ради з посиланням на інформацію Міністерства освіти і науки України.

20 січня у Міністерстві освіти і науки України дали роз'яснення стосовно організації національного мультипредметного тесту.

"Мультипредметний тест міститиме завдання з трьох предметів. Два обов'язкові предмети: українська мова і математика. На вибір вступника ще один предмет: історія України, іноземна мова, біологія, фізика або хімія", – йдеться у повідомленні.

Для складання тесту буде відведено 180 хвилин, які вступник зможе розподілити на свій розсуд. Тест випускники складатимуть в один день.

Передбачено 30 завдань з української мови, 22 — з математики. З історії України — 30, з іноземних мов — 32, з фізики — 20, з біології та хімії — по 30. Усі завдання відповідатимуть чинним програмам ЗНО.

"Для підготовки достатньо добре вчитися в школі, працювати з традиційними навчальними підручниками або посібниками. Доцільно попрацювати із завданнями минулих років ЗНО", — кажуть організатори.

Заплановано проведення двох сесій мультипредметного тесту: основної і додаткової. Основна проходитиме у червні, додаткова – у червні-липні. У додатковій сесії зможуть взяти участь ті вступники, які з поважних причин не здали тестування під час основної сесії.

Тестування проходитиме у спеціально обладнаних комп'ютерних аудиторіях закладів освіти – тимчасових екзаменаційних центрах. Випускники, які тимчасово перебувають за кордоном і бажають здобувати вищу освіту в Україні, матимуть можливість скласти національний мультипредметний тест в одному з екзаменаційних центрів, які працюватимуть у багатьох країнах світу.

Український центр оцінювання якості освіти не пізніше травня підготує демонстраційні варіанти кожного з блоків, щоб учасники змогли ознайомитися з форматом тестування заздалегідь.

Вступ до вишів — у липні та серпні.

Читайте також

  • Більше, ніж у вересні: половина учнів Житомира після канікул вийшли на очне навчання.
  • Допуск до роботи: освітяни Житомира здають ПЛР-тест на COVID-19.
  • Житомирська міська рада отримала 4000 тестів для виявлення COVID-19 у педагогічних працівників.
  • У житомирському ліцеї № 23 відновили навчання в реконструйованому корпусі.
  • Школяр із Житомира Артур Печенюк розробив генератор, за допомогою якого можна отримувати електричну енергію від дощу.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок