У Києві збираються перейменувати одну з вулиць на честь загиблого Героя України з Житомирщини Андрія Верхогляда

У Києві збираються перейменувати одну з вулиць на честь загиблого Героя України з Житомирщини Андрія Верхогляда

У Києві збираються перейменувати одну з вулиць на честь загиблого Героя України з Житомирщини Андрія Верхогляда
Колаж: Суспільне Житомир

За результатами голосування у застосунку "Київ цифровий", вулицю Драгомирова у Києві планують перейменувати на честь загиблого Героя України з Житомирщини Андрія Верхогляда. Про це на своїй сторінці у мережі Facebook повідомив журналіст Володимир Рунець.

В повідомленні журналіст написав, що з п'яти представлених варіантів 69% респондентів проголосували саме за перейменування вулиці на честь загиблого Героя України Андрія Верхогляда.

У Києві збираються перейменувати одну з вулиць на честь загиблого Героя України з Житомирщини Андрія Верхогляда
Скрин з Facebook Володимира Рунця

"Ініціатива була спільна, але подавав всі документи і контролював процес Володимир Рунець – друг нашої сім'ї і один із кращих Андрієвих друзів, – розповіла у коментарі Суспільному Житомир вдова Андрія Верхогляда Марина. – В Києві це все відбувалося дуже важко. Спочатку було одне голосування на петицію, коли петицію затвердили, питання винесли на розгляд в міській раді – Володимир там виступав. А після цього ще треба було писати в міську раду і ось завершальний етап – голосування через "Київ цифровий", в якому вулиця на честь Андрія перемогла. Далі чекатимемо на затвердження".

У Києві збираються перейменувати одну з вулиць на честь загиблого Героя України з Житомирщини Андрія Верхогляда
Співачка Надя Дорофєєва привезла погони на могилу загиблого Героя України Андрія Верхогляда. Звягель, Житомирщина, 12 лютого 2023 року. Фото надане Суспільному Житомир Людмилою Верхогляд

Марина, яка також є військовослужбовицею, каже: важливо ініціювати такі перейменування вулиць, адже це пам'ять для багатьох поколінь.

"Навіть ті люди, які будуть проходити по цій вулиці чи жити тут, думаю, будуть цікавитися, хто ця людина, на честь якої назвали їхню вулицю. Таким чином люди будуть дотичні до сучасної історії і будуть знати, завдяки кому вони живуть на цій вулиці, розмовляють українською, ходять під вільним українським стягом. Пам'ять повинна жити, і наша з Андрієм донька, й наші співвітчизники мають знати, що це все точно було недаремно", – каже Марина Верхогляд і додає: символічно, що результати оголосили якраз напередодні дня народження Андрія, який народився 18 квітня.

Що відомо

  • Командир батальйону 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців майор Андрій "Лівша" Верхогляд народився у 1995 році у Звягелі (колишній Новоград-Волинський) на Житомирщині. Андрій хотів стати військовим з першого класу: військовими були його дід та батько, цю ж професію обрали собі й Андрій та його брат Дмитро.
  • У 2014 році, коли почалася російсько-українська війна, Андрій був на другому курсі Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. У 2016 році після дострокового випуску з академії молодий військовий потрапив на передову. Спершу воював на волноваському напрямку. А наприкінці січня 2017 року підрозділ під командуванням Верхогляда захищав Україну на території авдіївської промзони. Там Андрій отримав перше поранення.
  • У січні 2017 року Андрій Верхогляд разом із Андрієм Кизилом та побратимами взяв позицію "Алмаз", яку в якості опорного пункту використовували війська ворога. Андрій Кизило, котрому згодом посмертно присвоїли звання Героя України, та ще двоє бійців загинули. А Андрій Верхогляд разом з іншими бійцями утримував позицію і відбивав численні атаки противника до підходу основних сил першого механізованого батальйону. Після тих боїв президент України відзначив високими державними нагородами військовослужбовців 72-ї бригади. 21-річний Андрій Верхогляд і 23-річний Василь Тарасюк були призначені командирами рот першого механізованого батальйону 72-ї ОМБр.
  • За життя Андрій здобув недержавне звання "Народного героя України" – нагороду йому вручили у 2017 році. У тому ж 2017 він став кавалером ордена Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, а у березні 2022 року – ІІ ступеня. У 2019 році Андрій увійшов до списку 30-ти молодих лідерів віком до 30 років за версією видання "KyivPost".
  • 27-річний Андрій Верхогляд загинув у боях на Світлодарській дузі 22 червня 2022 року.
  • .11 грудня 2022 року Андрію Верхогляду присвоїли звання Герой України (посмертно).
  • 12 лютого 2023 року співачка Надя Дорофєєва приїхала у Звягель та поклала на могилу загиблого Героя України Андрія Верхогляда його погони підполковника – це військове звання Андрієві присвоїли посмертно у січні 2023 року. За життя Андрій говорив, що хотів би, аби саме Надя Дорофєєва вручала йому погони після присвоєння йому наступного військового рангу.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

Вибір редакції

На початок