Американська компанія Google розробляє нову пошукову систему зі штучним інтелектом. Про це пише The New York Times.
"Технологічний гігант намагається захистити свій основний бізнес за допомогою цілої низки проектів, серед яких оновлення пошукової системи та плани щодо створення абсолютно нової", — пише видання.
Конкуренти зі штучним інтелектом, такі як новий Bing, швидко стають найсерйознішою загрозою для пошукового бізнесу Google за останні 25 років, відзначають аналітики. У відповідь Google поспішає створити абсолютно нову пошукову систему на основі цієї технології. Згідно з внутрішніми документами, з якими ознайомилося видання The Times, компанія також модернізує існуючу пошукову систему, додавши до неї функції штучного інтелекту.
Представниця Google Лара Левін заявила, що не кожна ідея мозкового штурму веде до запуску продукту, але у компанії раді запровадженню нових функцій на основі штучного інтелекту для пошуку. Вона пообіцяла поділитися подробицями найближчим часом.
Як відзначають журналісти видання, мільярди людей щодня користуються пошуковою системою Google для всього — від пошуку ресторанів і напрямків до розуміння медичного діагнозу. Цей пошуковик є однією з найпоширеніших веб-сторінок у світі. Зміни у ньому матимуть значний вплив на життя звичайних людей, пише The New York Times.
Раніше стало відомо, що компанія Google планує додати діалогові функції штучного інтелекту до своєї пошукової системи на кшталт чат-боту ChatGPT.
Що таке чат-бот ChatGPT та лабораторію OpenAI
ChatGPT (Generative Pre-trained Transformer) — чат-бот зі штучним інтелектом, розроблений OpenAI — дослідницька лабораторія, що вивчає штучний інтелект. Серед її співвласників Ілон Маск.
Чат-бот може генерувати тексти на задані теми та відповідати на питання зрозумілою мовою. ChatGPT вважають найпрофесійнішим чат-ботом, але він може давати неправдиву та упереджену відповідь.
"Попри те, що ми вживаємо заходів безпеки, система може час від часу генерувати неправильну або оманливу інформацію та створювати образливий або упереджений вміст", — повідомляють в GPT.
ChatGPT представили наприкінці листопада 2022 року, за тиждень бот мав понад 1 млн користувачів. У січні 2023-го ChatGPT досяг 100 млн активних користувачів. Спочатку бот був доступний безплатно, згодом компанія заявила про запуск підписки на ChatGPT у США вартістю $20.
Розробник чат-бота заборонив деяким окремим країнам користуватися своїми сервісами відповідно накладених санкцій, тож в Росії він недоступний.
18 лютого міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров повідомив, що ChatGPT став доступний в Україні. Але програма не працюватиме на тимчасово окупованих Росією територіях України, аби нею не скористались військові РФ.
Наприкінці лютого влада Китаю заборонила місцевим технологічним компаніям пропонувати користувачам доступ до чат-бота ChatGPT у своїх сервісах.
Читайте також
НАТО посилює оборонну стратегію, в Україні розпочали розслідування зізнань екс-"вагнерівців". 419 день війни. Онлайн
Ілон Маск створив компанію X.AI, яка займатиметься штучним інтелектом
В Австралії мер міста готує перший у світі судовий позов проти ChatGPT
Ілон Маск і понад тисяча експертів закликали зупинити розробку просунутого штучного інтелекту
Штучний інтелект написав книгу про космос для видавництва "Ранок"