Міністр сільського господарства Болгарії Явор Гечев заявив, що країна розглядає заборону на імпорт українського зерна, як це вже зробили Польща та Угорщина.
Про це повідомляє "Болгарське національне радіо".
За словами міністра, заборону на ввезення зерна з України можуть запровадити для захисту інтересів Болгарії.
"Коли таке обмеження вже запровадили дві інші держави, є серйозний ризик накопичення великих кількостей у нашій країні, якщо і ми не вживемо відповідних заходів", – заявив він.
Читайте також: Протести проти українського зерна в Європі. У чому проблема і що з цим робити Україні
Гечев зазначив, що консультації щодо заборони мають відбутися у вівторок 18 квітня.
Він додав, що вже обговорював це питання з міністрами сільського господарства шістьох європейських країн.
Міністр також наголосив, що Болгарія звернулася із запитом щодо проблеми з імпортом українського збіжжя до Брюсселя ще у вересні минулого року.
Що відомо про припинення імпорту українського зерна
Після повномасштабного вторгнення Росії українські порти у Чорному морі були заблоковані, через що Україна, один із найбільших у світі експортерів зерна, була змушена шукати альтернативні маршрути постачання, зокрема через Польщу та Румунію.
Протягом 2022-го Польща та Румунія спільно сприяли експорту зернових з України. Додаткова пропозиція зерна на їхніх ринках спричинила тиск на фермерів, оскільки вплинула на ціни та можливості зберігання зернових. У двох країнах відбувалися місцеві протести проти урядів.
За оцінками Європейської комісії, фермери з Польщі, Румунії, Угорщини, Болгарії та Словаччини втратили 417 мільйонів євро від напливу дешевшого українського зерна на їхні ринки.
28 березня стало відомо, що Румунія і Польща ведуть переговори з Європейською комісією щодо механізмів відстеження експорту українського зерна, щоб гарантувати, що місцеві фермери не постраждають від потоку дешевого імпорту.
30 березня польський прем'єр Матеуш Моравецький заявив, що в уряді Польщі планують розробити правила, які дозволять обмежити ввезення українського збіжжя до країни, бо "це зерно сьогодні дестабілізує наш ринок". У Єврокомісії заявили, що віддані подальшій підтримці України, однак імпорт українського збіжжя чинить тиск на сусідні країни, які фактично "завалені" українським зерном.
Під час візиту до Польщі 5 квітня Володимир Зеленський і прем'єр-міністр Польщі обговорили ввезення українського зерна до ЄС через Польщу, на який скаржилися місцеві фермери. За словами Зеленського, вони знайшли вихід. Водночас президент не уточнив, про який саме вихід ідеться.
9 квітня заступник міністра сільського господарства і розвитку села Польщі Януш Ковальський заявив, що Польща зупиняє імпорт українського збіжжя щонайменше до липня цього року, повідомив заступник міністра сільського господарства країни Януш Ковальський.
16 квітня уряд Угорщини також ухвалив рішення тимчасово заборонити імпорт агропродукції з України задля захисту інтересів місцевих виробників.
Читайте також
Ситуація навколо експорту українського зерна у Польщу заполітизована — Всеукраїнська аграрна рада
Цьогорічна посівна важча за 2022 рік — Всеукраїнська аграрна рада
Ніякого демпінгу не було: У МінАПК прокоментували призупинення експорту зерна з України
"Ми знайшли вихід": Зеленський про проблеми через експорт українського зерна до Польщі