Польща відгородиться від РФ електронним бар'єром

Польща відгородиться від РФ електронним бар'єром

Польща відгородиться від РФ електронним бар'єром
. Польські прикордонники. Фото: Straż Graniczna / Twitter

Польща почне будівництво електронного бар'єра на кордоні з Росією в березні. Про це повідомила прессекретарка польської Прикордонної служби Анна Михальська, передає Polskie Radio.

За її словами, це буде система датчиків і камер, завдяки якій можна буде цілодобово контролювати кордон незалежно від погодних умов, без необхідності перебування на лінії кордону.

"Завдяки цій системі офіцери можуть спостерігати за кордоном у штабі прикордонного відомства.  Попередження надсилатимуться із систем виявлення, а алгоритми цих повідомлень будуть розроблені так, щоб прикордонник міг реагувати лише на реальні спроби перетину кордону людьми, а не тваринами", — сказала Михальська.

Вона зазначила, що радіоелектронна система на ділянці з Калінінградською областю працюватиме приблизно на 200 км сухопутного кордону.

2 жовтня повідомлялось, що Польща добудувала стіну на кордоні з Білоруссю завдовжки 187 кілометрів. Висота побудованої "стіни" — 5,5 м. Огородження зроблено зі сталевих панелей висотою 4,5 м з колючим дротом нагорі.

Що відомо про будівництво Польщею "стіни" на кордоні з Білоруссю

  • Польські прикордонники та поліцейські 4 серпня 2021 року затримали 62 нелегальних мігрантів, які потрапили до Польщі із Білорусі. За незаконний перетин польсько-білоруського кордону було затримано 50 громадян Іраку, 11 громадян Ірану та 1 громадянина Камеруну. Також правоохоронці затримали українця, який намагався "забрати" кількох іноземців.
  • 24 серпня міністр оборони Польщі Маріуш Блащак заявив, що Польща планує побудувати огорожу заввишки 2,5 метри на кордоні з Білоруссю.
  • Наприкінці січня 2022 року Польща розпочала будівництво огорожі на кордоні з Білоруссю. Вздовж кордону зведуть стіну завдовжки 186 кілометрів, аби стримувати мігрантські потоки. Нове загородження загальною довжиною 186 км та висотою 5,5 м має бути готовим у червні.
На початок