Справа Коболєва: ВАКС знову відмовився продовжити строки досудового розслідування, слідство завершено

Справа Коболєва: ВАКС знову відмовився продовжити строки досудового розслідування, слідство завершено

Засідання ВАКС 14 квітня 2023 року у справі ексголови "Нафтогазу" Коболєва
Засідання ВАКС 14 квітня 2023 року, розгляд клопотання НАБУ щодо продовження строків розслідування у справі ексголови "Нафтогазу" Коболєва. Фото: Суспільне

Вищий антикорупційний суд на своєму засіданні 14 квітня не задовольнив повторне клопотання детективів НАБУ щодо продовження строків досудового розслідування справи про преміювання ексголови “НафтогазуАндрія Коболєва. У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі повідомили, що САП та НАБУ завершили слідство у справі стосовно ексголови правління "Нафтогазу".

Суд ухвалив рішення відмовити в задоволенні клопотань захисників та залишити без розгляду повторного клопотання про продовження строку досудового розслідування, передає кореспондентка Суспільного. 18 квітня буде повний текст рішення суду, де будуть вказані мотиви.

Коболєв заявив, що це “справедливе рішення”, яке відповідає КПК України. Він додав, що розслідування триває вже 5 років, і справу варто передавати до суду. І вже у суді проводити допит свідків.

За інформацією НАБУ, повторне клопотання було зумовлено новими обставинами, встановленими досудовим розслідуванням. Після звернення до слідчого судді з попереднім клопотанням 4 квітня детективи вилучили нові документи та інформацію, які мають суттєве значення для доказування у кримінальному провадженні, пояснили в НАБУ. Йдеться про електронне листування осіб, залучених до ініціювання, погодження та виконання рішення про виплату премій голові, членам правління та працівникам НАК “Нафтогаз України” у зв’язку з перемогою в Стокгольмському арбітражі.

Під час судового засідання детектив Танривердієв Хазарі Муса-Огли подав заяву до суду з обґрунтуваннями клопотання. Захист виступив проти клопотання.

Адвокат Тарас Пошивнюк подав клопотання щодо повернення клопотання про продовження строку досудового розслідування. А також закриття кримінального провадження.

“Саме вручення клопотання говорить про те, що відбувалися грубі процесуальні порушення”, — зазначив Пошивнюк.

“НАБУ вирішило діяти всупереч вимогам закону. Детективи не можуть оскаржити рішення про відмову, тому вирішили звернутись до ВАКС повторно — з таким самим клопотанням про продовження строків розслідування. О 19:00 нам вручили відповідне клопотання разом із клопотанням про продовження обов’язків Андрія Коболєва в рамках запобіжного заходу”, — заявив адвокат Олексій Носов.

Сторона обвинувачення заперечувала щодо повернення клопотання.

“Клопотання від 12 квітня, складене детективом, погоджене заступником ОГПУ, головою САП. До клопотання долучені обґрунтування. Підстав для повернення наразі немає”, — повідомила прокурорка Єлена Дроботова.

За її словами, клопотання подали, оскільки ще є потреба для продовження строку досудового розслідування. Не усі слідчі дії проведені, зазначила Дроботова.

Як повідомила кореспондентка Суспільного, детектив НАБУ Танривердієв Хазарі Муса-Огли просив відмовити у клопотанні захисту Андрія Коболєва. Суд ухвалив рішення відмовити в задоволенні клопотань захисників.

12 квітня ВАКС відмовив детективам НАБУ у продовженні строків розслідування у справі щодо ексголови “Нафтогазу” Андрія Коболєва, який, за версією слідства, отримав премію на 229 млн гривень більше дозволеної законом. Після цього Коболєв повідомив, що детективи НАБУ вручили йому копію нового клопотання про продовження строку досудового розслідування у справі.

САП та НАБУ завершили слідство у справі стосовно ексголови правління "Нафтогазу"

"14 квітня 2023 року прокурор САП прийняв рішення про завершення досудового розслідування у справі стосовно колишнього Голови правління НАК "Нафтогаз України", який зловживаючи своїм службовим становищем, забезпечив собі виплату премій на понад 229 млн гривень", — повідомили у пресслужбі САП. Детективам НАБУ доручили відкрити матеріали кримінального провадження стороні захисту для ознайомлення. Дії ексголови правління кваліфіковані за ч. 5 ст. 191 КК України.

Що відомо про справу Коболєва

19 січня правоохоронці повідомили про підозру колишньому голові правління НАК "Нафтогаз України" Андрію Коболєву. За версією слідства, Коболєв отримав премію на 229 млн гривень більше дозволеної законом.

20 січня Вищий антикорупційний суд оголосив перерву в обранні запобіжного заходу Коболєву до 23 січня 2023 року.

У САП повідомили, що справу щодо Коболєва за клопотанням детективів НАБУ та погодженням Спеціалізованої антикорупційної прокуратури розпочали розглядати в суді 19 січня. Прокурор наполягав на застосуванні до підозрюваного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 365 млн грн.

23 січня Вищий антикорупційний суд залишив клопотання прокурора щодо тримання під вартою Коболєва без задоволення. Спеціалізована антикорупційна прокуратура оскаржила рішення суду про відмову в застосуванні до ексголови правління "Нафтогазу" Андрія Коболєва запобіжного заходу.

Апеляція Вищого антикорупційного суду призначила ексголові правління “Нафтогазу” Андрію Коболєву заставу у розмірі 229 млн грн. Після цього ексголові "Нафтогазу" Коболєву, якого засудили через премію, почали збирати гроші на заставу.

Вищий Антикорупційний суд у вівторок, 14 березня, розглянув клопотання щодо зміни запобіжного заходу ексголові "Нафтогазу" Андрію Коболєву. Суд наклав на Коболєва додатковий обов’язок носити електронний браслет, заставу залишив на рівні 229 млн грн.

Що відомо про премію Коболєва у "Нафтогазі"

Наприкінці грудня 2019-го Україна отримала 2,9 мільярда доларів від Газпрому за рішенням Стокгольмського арбітражу. Після цього керівництво НАК "Нафтогаз України" проголосувало за виплату премії правлінню компанії у розмірі 1% від цієї суми. Таким чином, сума премії становила 29 мільйонів доларів, або близько 700 мільйонів гривень.

На початку 2020 року директор НАБУ Артем Ситник повідомив, що триває досудове розслідування щодо премій для керівництва НАК "Нафтогаз" за перемогу над російським Газпромом у Стокгольмському арбітражі.

3 березня того ж року Кабінет міністрів заборонив виплачувати керівникам державних компаній зарплатню більш ніж 1,25 мільйона гривень. Раніше повідомлялося, що заробітна плата голови Нафтогазу Андрія Коболєва становить понад 1 мільйон гривень на місяць.

У серпні 2020-го Кабінет міністрів встановив максимально допустимий розмір базової винагороди для членів наглядової ради Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" в розмірі 246,8 тисячі гривень на місяць.

Читайте також: "Успіх повинен мати безпрецедентний бонус": члени правління "Нафтогазу" заявили про законність премії Коболєва

Вибір редакції

На початок