Ексголові "Нафтогазу" Коболєву, якого засудили через премію, почали збирати гроші на заставу

Ексголові "Нафтогазу" Коболєву, якого засудили через премію, почали збирати гроші на заставу

Оновлено
Ексголова "Нафтогазу" Андрій Коболєв
. Андрій Коболєв. Фото: УНІАН

В Україні розпочали збір коштів на заставу для екскерівника “НафтогазуАндрія Коболєва. Про це повідомив український бізнесмен Ігор Мазепа. Майже 300 млн гривень потрібно зібрати до 6 березня, пояснив він.

“Усі зібрані кошти – а їх треба зібрати 229,248 млн гривень до понеділка, 6 березня – підуть на судову заставу для найбільшого ворога російської газової монополії та найяскравішого менеджера Нафтогазу  — Андрія Коболєва”, — написав Мазепа у своєму пості у Фейсбук.

Він додав, що саме Коболєв є втіленням активного громадянина нової країни.

“Прикладом людини, яка готова брати найбільш неймовірні виклики і перемагати. Він є одним із батьків нашої енергетичної незалежності від Росії та творцем нового, прибуткового, “Нафтогазу”. До того ж, він – один із постійних гостей у кошмарних снах Путіна та усіх керівників “Газпрому”, — написав бізнесмен.

Читайте також: Ексголові "Нафтогазу" Коболєву призначили заставу у розмірі 229 млн грн

Мазепа пообіцяв, що “по закінченню непорозуміння у виді судового процесу проти Коболєва”, ці кошти повернуть усім, хто долучився та побажав повернення. Альтернативно, кошти можуть бути спрямовані у фонд “Повернись живим”.

До збору коштів на заставу Коболєву також долучилась організація “Демократична Сокира”. Яку сума вже вдалось зібрати, з цим питанням Суспільне звернулось до Андрія Коболєва, відповіді поки не отримали.

Адвокат підозрюваного Олексій Носов повідомив, Суспільному, що у Коболєва є час до  6 березня,  на внесення всієї суми застави. Після чого прокурор має право ініціювати питання про зміну запобіжного заходу. Це питання повторно розглядатиметься судом першої інстанції.

“Повний текст рішення про запобіжний захід буде оголошений Апеляційною палатою ВАКС в понеділок. Думаю, варто аналізувати позицію суду після отримання його розгорнутої мотивації. Поки можна лише резюмувати, що суд частково погодився із аргументами прокурора.  КПК не передбачено права на касаційне оскарження ухвали апеляційного суду апеляційної інстанції про застосування запобіжного заходу”, — зазначив Носов.

Раніше Апеляція Вищого антикорупційного суду призначила ексголові правління “Нафтогазу” Андрію Коболєву заставу у розмірі 229 млн грн.

Що відомо про справу Коболєва

19 січня правоохоронці повідомили про підозру колишньому голові правління НАК "Нафтогаз України" Андрію Коболєву. За версією слідства, Коболєв отримав премію на 229 млн гривень більше дозволеної законом.

20 січня Вищий антикорупційний суд оголосив перерву в обранні запобіжного заходу Коболєву до 23 січня 2023 року.

У САП повідомили, що справу щодо Коболєва за клопотанням детективів НАБУ та погодженням Спеціалізованої антикорупційної прокуратури розпочали розглядати в суді 19 січня. Прокурор наполягав на застосуванні до підозрюваного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 365 млн грн.

23 січня Вищий антикорупційний суд залишив клопотання прокурора щодо тримання під вартою Коболєва без задоволення.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура оскаржила рішення суду про відмову в застосуванні до ексголови правління "Нафтогазу" Андрія Коболєва запобіжного заходу.

Що відомо про премію Коболєва у "Нафтогазі"

Наприкінці грудня 2019-го Україна отримала 2,9 мільярда доларів від Газпрому за рішенням Стокгольмського арбітражу. Після цього керівництво НАК "Нафтогаз України" проголосувало за виплату премії правлінню компанії у розмірі 1% від цієї суми. Таким чином, сума премії становила 29 мільйонів доларів, або близько 700 мільйонів гривень.

На початку 2020 року директор НАБУ Артем Ситник повідомив, що триває досудове розслідування щодо премій для керівництва НАК "Нафтогаз" за перемогу над російським Газпромом у Стокгольмському арбітражі.

3 березня того ж року Кабінет міністрів заборонив виплачувати керівникам державних компаній зарплатню більш ніж 1,25 мільйона гривень. Раніше повідомлялося, що заробітна плата голови Нафтогазу Андрія Коболєва становить понад 1 мільйон гривень на місяць.

У серпні 2020-го Кабінет міністрів встановив максимально допустимий розмір базової винагороди для членів наглядової ради Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" в розмірі 246,8 тисячі гривень на місяць.

Читайте також: "Успіх повинен мати безпрецедентний бонус": члени правління "Нафтогазу" заявили про законність премії Коболєва
На початок