У Кропивницькому відкривають групи самодопомоги для ветеранів і переселенців

У Кропивницькому відкривають групи самодопомоги для ветеранів і переселенців

У Кропивницькому відкривають групи самодопомоги для ветеранів і переселенців
Фото ілюстративне: Pixabay

У Кропивницькому діятимуть групи взаємодопомоги. Їхніми учасниками стануть ветерани, родичі бійців і переселенці. Заняття відбуватимуться за принципом "рівним рівному". Учасники отримуватимуть допомогу й самі її надаватимуть. Про це Суспільному розповіла співорганізаторка проєкту, представниця громадської організації "Мобільна волонтерська група" Наталія Салімова.

Група самодопомоги – це розмовний гурток для людей, які хочуть озвучувати власні проблеми й обмінюватися підтримкою, говорить Наталія Салімова. З її слів, такий формат виник в 1939 році в США і відтоді поширився у світі.

"Такі зустрічі довели свою ефективність. Можливо, і нам треба було зайнятися цим раніше. Наші учасники й учасниці якраз пройшли навчання консолідаторів, і на сьогодні ми маємо змогу влаштовувати такі зустрічі".

За словами Наталії Салімової, консолідатор не має функцій керівника чи психолога.

"Група самодопомоги не має одного визначеного тренера, який би її вів. Консолідатор відповідає лише за динаміку групи. І він ротаційний. Сьогодні це може бути одна людина, завтра інша. Також немає психолога. Якби психолог керував цією групою, то це була б група допомоги, а не самодопомоги".

Кожна група сама обирає тематику й методи роботи.

"Група складається з людей, які мають схожі життєві проблеми й ситуації, цілі, і вони один одному допомагають, – розповідає Наталія Салімова. – Хтось уже подолав таку проблему. Хтось ще перебуває на якомусь етапі".

У таких групах діє принцип анонімності й нерозголошення, каже співавторка проєкту. Через це вона не може детально розповісти, з чим звертаються люди.

"Якщо говорити загально, то в суспільстві ще є проблема інтеграції переселенців. Люди цікавляться, де взяти ресурси, як побороти страхи. Також хвилюються за родичів, які перебувають на війні. Стосовно ветеранів, то їм треба свій досвід, отриманий на війні, трансформувати в мирне життя".

Від учасників груп чекають, що вони не розголошуватимуть суть обговорення, каже Наталія Салімова.

"Людина прийняла для себе ці правила, й ми сподіваємося, що коли вона вийде за стіни цієї кімнати, то інформацію про почуте не поширюватиме. Ми з 2016 року проводимо проєкт "Гірська терапія". Там теж діє принцип "рівний рівному". Там немає анонімності, бо ми знаємо учасників. Але ввечері за багаттям ми обговорювали багато проблем, які на той момент турбували учасників. І я досі не знаю випадків, щоб ці питання вийшли за межі цих обговорень".

Кожна група матиме від трьох до 15 учасників. Одна група вже сформована, каже Наталя Салімова. Перше заняття відбудеться 14 квітня о 17:00 за адресою: вулиця Острівська, 2, корпус 2. Там розташований штаб "Мобільної волонтерської групи". За цією адресою також можна звертатися, щоб записати у групу.

Також діють телефони: 095 132 97 99 – Наталія; 095 944 89 03 Людмила.

Читайте також

  • "За агресією людини, травмованої війною, ховається біль", – кризовий психолог Андрій Фоменко з Кропивницького
  • "Головне – не картати себе". Кропивницька психологиня Ірина Радул про те, як розпізнати шахрая і що робити, коли стали його жертвою
  • "Любіть дитину такою, якою вона є". Кропивницька психологиня Інга Кузніцова – про те, як запобігти самогубству у дітей
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Вибір редакції

На початок