Лісові господарства на Миколаївщині: що змінила реформа

Лісові господарства на Миколаївщині: що змінила реформа

Лісові господарства на Миколаївщині: що змінила реформа
Працівники філії "Миколаївське лісове господарство" державного підприємства "Ліси України" висаджують рослини. 12 квітня 2023 року. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

З початку 2023 року триває реформування лісової галузі та створення єдиного державного підприємства "Ліси України". Миколаївщина належить до Південного лісового офісу. Чотири лісгоспи області стали філіями: Баштанське, Вознесенське, Миколаївське і Врадіївське лісництва.

Про це в ефірі Українського радіо розповів голова Державного агентства лісових ресурсів України Юрій Болоховець.

За словами Болоховця, з 24 обласних управлінь держлісагентств утворено дев'ять регіональних офісів. Одним із них є Південний лісовий офіс, який об’єднує Миколаївську, Херсонську та Одеську області.

"По Південному офісу цієї весни висаджено 123 гектарів нових лісів. Почали поступово вирівнюватись зарплати між регіонами. Зʼявилася можливість перерозподілу коштів", — сказав Юрій Болоховець.

Ті лісові господарства, які раніше були окремими юридичними особами, зараз підпорядковуються єдиному ДП "Ліси України".

"По Миколаївській області чотири лісгоспи стали філіями. Це Баштанське, Вознесенське, Миколаївське і Врадіївське лісництва із загальною площею 84 тисяч гектарів. І надалі ліси залишаються державними, ніхто їх не приватизує", — розповів провідний інженер лісового господарства Південного лісового офісу Євген Валковський.

Як реформа лісового господарства вплинула на роботу Вознесенських лісівників

"Суттєво збільшилася зарплата. Раніше ми були дотаційним підприємством. Ми зараз набираємо на роботу працівників на лісопожежну станцію, які займатимуться моніторингом та гасінням пожеж. Станом на 4 квітня у нас було 82 працівники, а зараз уже 102. Штатний розпис подали на 150 осіб", — розповів директор філії "Вознесенське лісове господарство" Олександр Чікачов.

"Вознесенське лісове господарство" займає Вознесенський район і частину Первомайського, колишнього Арбузинського району.

"Загалом 23 тисячі гектарів. Весною ми посадили 23 га — це 85 тисяч сіянців, а план на осінь — 450 га. В коробах ми висіяли насіння сосни, плануємо вирости 200 тисяч сосни кримської, вкінці квітня ще висадити акацію. Плануємо ще два гектари розсадника посадити. Ми зібрали три тонни шишки, переробили і вийшло 50 кг насіння. В порівнянні з 2021 роком вдвічі збільшили насінний матеріал", — сказав Олександр Чікачов.

За словами Чікачова, проблемним для господарства залишається питання гасіння пожеж та забезпечення паливно–мастильними матеріалами.

"Цього року ми звернулися до громад з проханням виділити нам паливно–мастильний матеріал. Нагальне питання — висівання лісового насіння, щоб виріс посадковий матеріал на осінь", — розказав Чікачов.

Що відомо

  • За словами голови Державного агентства лісових ресурсів України Юрія Болоховця, через вибухи снарядів та боєприпасів у 2022 році вогонь охопив 2 277 гектарів лісів Миколаївщини, це в 400 разів більше ніж у 2021.
  • Загальна площа лісових насаджень на Миколаївщині складає 84 тисячі гектарів. Внаслідок повномасштабного вторгнення станом на 13 квітня заміновано та засмічено вибухонебезпечними предметами понад 20 відсотків територій лісів області, майже 17 тисяч гектарів.
  • Станом на 13 квітня тимчасово окупованою залишається територія Кінбурнської коси, це близько 10 тисяч гектарів лісів.

Читайте також

"На чотири гектари перевиконали план". У Миколаївському лісовому господарстві завершили весняну висадку лісу

Відпрацьовували навички: на Миколаївщині лісівники та рятувальники тренувалися гасити пожежі

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

Вибір редакції

На початок