"Дуже небезпечна річ": Данілов прокоментував "4 сценарії війни", оприлюднені NYT

"Дуже небезпечна річ": Данілов прокоментував "4 сценарії війни", оприлюднені NYT

"Дуже небезпечна річ": Данілов прокоментував "4 сценарії війни", оприлюднені NYT
Cекретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов. Фото: УНІАН

Чотири сценарії війни нібито від американської розвідки, оприлюднені виданням The New York Times, один з яких розглядає можливу смерть вищого керівництва України, є "апокаліптичними", але малоймовірними.

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону "Єдині новини" заявив секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов.

"Це — так звані апокаліптичні сценарії, там, де неможливе може відбуватися. Саме з цього треба виходити. Ці чотири сценарії є вкрай складними, і мають бути певні обставини, щоб вони починали рухатись. Це доволі неприємна річ, коли пишуть про тих чи інших керівників нашої країни. Я не знаю взагалі, для чого це взагалі з’явилось. Це дуже небезпечна річ", — сказав він.

Посадовець порадив не звертати на подібні сценарії увагу.

"Це — їхня особиста власна думка або точка зору на ті чи інші процеси, які відбуваються. Війна — це дуже складна річ, сучасна війна ще складніша, ніж була Друга світова чи інші війни, які були на планеті. Вона зараз відрізняється багатьма процесами", — підкреслив Данілов.

За його словами нині Україна фокусується на звільненні окупованих РФ територій та планує свої дії відповідно до цієї задачі.

"Логіка ведення війни з нашого боку зараз складається з ситуації зараз із тим, що ми маємо звільнити наші території, ворог зараз знаходиться тут. Те, що стосується стратегії, як це все буде відбуватися — це закрита інформація, вона не може бути розповсюджена жодними джерелами, які є на території нашої країни", — підкреслив посадовець.

Що відомо про можливі сценарії війни від NYT

Раніше видання The New York Times звернуло увагу на те, що в одному зі злитих у мережу нібито секретних документах Пентагону містяться чотири можливі сценарії розвитку подій під час війни в Україні. Серед них — смерті президентів України та Росії, а також удар по Кремлю. Це означає, що рішення про оприлюднення інформації — наприклад, іноземним партнерам — нібито ухвалювали певні високопосадовці.

Документ датований 24 лютого і має позначку "ONE YEAR", що вказує на те, що аналіз начебто проводився через рік після початку повномасштабного вторгнення. Секретний розвідувальний документ начебто дає уявлення про планування на випадок непередбачуваних ситуацій через рік після початку війни в Україні.

У документі йдеться, що війна, найімовірніше, буде затяжною. У ньому описується кілька неймовірних подій, які потенційно можуть призвести або до ескалації в Україні, або до припинення війни через переговори, або ж не мати істотного впливу на її перебіг.

Так, один із чотирьох гіпотетичних сценаріїв показує, що може статися, якщо Україна завдасть удару по Кремлю. Йдеться про широкий спектр потенційних наслідків. Ця подія може призвести до ескалації, коли Путін у відповідь на суспільний резонанс розпочне повномасштабну мобілізацію і розгляне можливість застосування тактичної ядерної зброї. Або ж побоювання громадськості можуть змусити його піти на переговори щодо врегулювання війни.

Деякі аналітичні матеріали розвідувальних служб дають оцінку найбільш ймовірного результату певної події, але у злитому документі цього немає. Він описує різні можливі сценарії без оцінки того, що може бути найбільш вірогідним.

На початку квітня The New York Times повідомило, що Пентагон розслідує появу в Twitter і Telegram нібито засекречених військових документів з планами США і НАТО щодо посилення української армії напередодні контрнаступу. Зазначається, що документи не містили конкретних планів бойових дій, наприклад, як, коли і де Україна має намір розпочати контрнаступ.

В українській розвідці та Офісі президента інформацію про витік “секретних даних” назвали фейком.

Читайте також

Світовий банк фінансує відновлення електромереж, Україна закликає відреагувати на відео страт. 414 день війни. Онлайн

Пентагон розслідує витік документів США та НАТО про підготовку українського наступу — The New York Times

"Деякі з документів були підроблені": Кірбі про витік секретних матеріалів

Україна змінила деякі військові плани через витік секретних документів Пентагону — CNN

Злиті в мережу секретні дані США мають серйозні неточності — Міноборони Британії

Вибір редакції

На початок