Відбулося перше міжкомітетське засідання Європарламенту та Верховної ради

Відбулося перше міжкомітетське засідання Європарламенту та Верховної ради

Відбулося перше міжкомітетське засідання Європарламенту та Верховної ради
Голова Верховної ради Руслан Стефанчук. Фото: пресслужба ВР

Перше міжкомітетське засідання Європейського парламенту та Верховної ради України відбулося у середу, 12 квітня. Це перше в історії спільне засідання відбулося за участі президентки Європарламенту  Роберти Мецоли, голови Верховної ради Руслана Стефанчука, а також керівників комітетів Верховної ради та Європейського парламенту. Під час засідання Стефанчук повідомив про відкриття парламентського офісу з адаптації законодавства до правової системи Європейського Союзу за підтримки ЄС.

Президентка Європарламенту, відкриваючи засідання, висловила сподівання, що переговори про вступ України в ЄС розпочнуться вже цього року. За її словами, в Європейському парламенті Україна завжди знайде друга та союзника.

“Наші інституції вже працюють пліч-о-пліч, у тому числі на рівні комітетів, щоб допомогти Україні інтегруватися в Європейський Союз. Сьогодні ми знову висловлюємо свою готовність піти на крок вперед у співпраці та координації. Одним словом, усі ресурси наших установ будуть доступні у вашому розпорядженні”, — сказала Мецола.

Вона додала, що процес буде непростим. Парламентарям доведеться пояснювати українським громадянам необхідність реформ, які часто є далекосяжними та болючими, особливо під час війни.

“Встановлення міцніших зв’язків між нашими комітетами та співпраця над змістом законів допоможе вам наблизитися до всього спектру політики ЄС. Як співзаконодавці ЄС, ми тут для вас, щоб поділитися нашим уявленням і розумінням щодо законодавства ЄС. Ми готові та прагнемо йти з вами цим шляхом на кожному кроці”, — заявила Мецола.

Як відзначив голова Верховної ради Руслан Стефанчук, Європейський парламент демонструє лідерство серед інших інституцій ЄС. Йдеться про найсильнішу політичну позицію щодо поставок зброї, посилення санкційного тиску на агресора та створення механізмів, що застосовуються для притягнення Росії та її вищих посадовців до відповідальності за злочини, скоєні в Україні.

За його словами, український парламент разом із урядом відіграватимуть ключову роль у цьому процесі адаптації національного законодавства до правової системи Європейського Союзу.

“Я вважаю, що настав час, коли кожен комітет українського парламенту має стати євроінтеграційним. І нашу законодавчу ініціативу слід розглядати з точки зору її відповідності певним європейським правовим актам”, — сказав Стефанчук.

Голова ВРУ також повідомив про відкриття парламентського офісу з адаптації законодавства до правової системи Європейського Союзу за підтримки ЄС. Він підписав відповідне розпорядження, яке визначає та регулює діяльність апарату Верховної ради України.

Що відомо про вступ України в ЄС

На початку квітня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн офіційно передала президенту Володимиру Зеленському опитувальник, заповнення якого було необхідним кроком для надання Україні статусу кандидата в ЄС. На його заповнення  пішло менш як місяць.

За даними соціологічного дослідження, проведеного на замовлення Центру "Нова Європа", більшість французів, нідерландців та німців схвалили надання Україні статусу кандидата. Крім людей, цю ініціативу підтримали і європейські лідери.

17 червня Європейська комісія рекомендувала надати Україні статус кандидата в ЄС за умови, що надалі в країні проведуть низку важливих реформ, пов’язаних, зокрема, з верховенством права, олігархами, корупцією та основоположними правами. Водночас президент Франції наголосив, що якби не війна, Україна б не отримала цей статус.

23 червня ЄС остаточно надав Україні статус кандидата.

Читайте також

Як Україна отримала статус кандидата в ЄС — репортаж з Брюсселя

Статус кандидата до ЄС: що це змінить для України та чи допоможе закінчити війну

Вибір редакції

На початок