Прем’єр-міністр Італії Маріо Драґі, президент Франції Емманюель Макрон, канцлер Німеччини Олаф Шольц та президент Румунії Клаус Йоганніс заявили, що підтримують європейську інтеграцію України та продовжать надавати країні військову підтримку.
Про це вони повідомили під час візиту в Україну 16 червня.
"Італія Хоче бачити Україну в складі Європейського Союзу. Однозначно підтримаємо Україну в статусі кандидата і подальше включення її в ЄС", — зазначив прем’єр-міністр Італії Маріо Драґі.
Він додав, що країна сприятиме розслідуванню військових злочинів Росії, щоб задокументувати їх.
"Ми нічого не робитимемо не врахувавши думку України. Мир має бути таким, яким його бачить Україна", — наголосив Драґі.
Про підтримку євроінтеграційних намірів України заявив і президент Франції Емманюель Макрон. За його словами, Румунія та Німеччина, лідери яких також беруть участь у поїздці, поділяють його думку.
"Ми всі вчотирьох підтримуємо надання Україні статусу кандидата в ЄС. Цей статус буде прив’язаний до дорожньої карти", — зауважив Макрон.
"Важливою віхою стане статус кандидата України в ЄС. На європейській раді я буду однозначно виступати за позитивне рішення", — підтвердив слова Макрона канцлер ФРН Олаф Шольц.
ЄС обіцяє більше підтримки
Президент Франції нагадав, що його країна виділила 2 мільярди євро допомоги для України та анонсував розширення військової підтримки.
"Ми будемо продовжувати надавати Україні підтримку. В найближчі тижні я готовий ухвалити рішення щодо надання додаткових САУ "Caesar", — зазначив Макрон.
Також політик пообіцяв, що Франція найближчим часом передасть Україні мобільні ДНК-лабораторії.
Своєю чергою, Олаф Шольц зазначив, що Німеччина прийняла вже 800 тисяч біженців з України, а 135 тисяч українських дітей вже навчаються у німецьких школах.
Про значну кількість українських біженців з України зауважив і президент Румунії Клаус Йоганніс.
"1,23 мільйона українців перетнули наш кордон. Здебільшого це — жінки й діти. 220 тисяч українських дітей пішли до школи в Румунії. Ми забезпечили (для біженців — ред.) 3 тисячі робочих місць", — зазначив він.
Також Йоганніс гостро розкритикував блокування Росією українських портів. Він пообіцяв допомагати Україні в цьому питанні.
"Росія обернула експорт зерна на зброю. Понад 1 мільйон тонн зернових транспортували через порт Констанца. Ми працюємо над новими переходами, відновлюємо транспортну ділянку на українсько-румунському кордоні", — зауважив президент Румунії.
За його словами, транзит через порт Констанца лише за останній місяць зріс у чотири рази.
Окрім того, Емманюель Макрон наголосив на важливості мирних переговорів із Росією.
"Війна не закінчена. Україна повинна виграти цю війну, щоб зберегти територіальну цілісність і суверенітет. Але потім потрібно буде сідати за стіл переговорів", — сказав французький президент.
При цьому Макрон зауважив, що усі його контакти з президентом РФ Володимиром Путіним узгоджені з Володимиром Зеленським.
"Нам потрібно з певних питань мати канал зв’язку з Росією. Хоча б для питань з продовольчою кризою. Щоразу я говорив із Путіним лише зі згоди президента Зеленського. Можливо, настане день, коли цей канал стане корисним", — підсумував він.
Що відомо
- Уранці 16 червня президент Франції Еммануель Макрон, канцлер Німеччини Олаф Шольц та прем’єр Італії Маріо Драгі прибули до Києва потягом. Президент Румунії Клаус Йоганніс також прибув до Києва. За даними ЗМІ, європейські лідери готові продемонструвати підтримку Україні та обговорити її заявку на вступ до ЄС. Як відомо, 17 червня очікується висновок Єврокомісії щодо заявок України, Грузії та Молдови на вступ до ЄС.
- Президент України Володимир Зеленський вдень 16 червня зустрівся з лідерами Франції, Німеччини, Італії та Румунії. Зустріч Зеленського з Еммануелем Макроном, Олафом Шольцом, Маріо Драгі і Клаусом Йоганнісом відбулась в Києві. Лідери цих країн уперше з початку повномасштабного вторгнення прибули в Україну.
- У Кремлі відреагували на візит Макрона, Драгі та Шольца до Києва. Прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що "у Кремлі сподіваються, що Макрон, Драгі та Шольц у Києві не концентруватимуться на накачуванні України зброєю, бо це продовжить страждання людей".
Читайте також
Зеленський розкритикував Шольца за спроби "шпагату" між Україною та РФ
Вторгнення Росії в Україну, день 113. Текстовий онлайн
Переповнені силоси: як блокування портів Росією впливає на аграрну галузь України
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу