Резніков: "злиті документи" Пентагону — навмисна акція Росії

Резніков: "злиті документи" Пентагону — навмисна акція Росії

Олексій Резніков
. Міністр оборони України Олексій Резніков під час пресконференції, у Києві, 5 лютого 2023 р. Фото Ратинський В'ячеслав/УНІАН

У "злитих" на початку квітня в мережу секретних документах Пентагону багато інформації, яка не відповідає дійсності. Про це заявив міністр оборони України Олексій Резніков на спільному брифінгу з очільницею міноборони Іспанії Маргаритою Роблес, передає кореспондент Суспільного.

"Я їх уважно подивився — там багато інформації, що не відповідає дійсності. А та інформація, яка відповідає дійсності, вже втратила актуальність.Тобто це мікс правди та неправди. Тому моє припущення: ця акція була зроблена навмисно", — сказав Олексій Резніков.

За його словами це спеціальна інформаційна психологічна операція.

"Бенефіціаром цієї операції є Росія, її союзники та прихильники. Мета цієї операції — понизити довіру між партнерами, США в першу чергу та інших країн", — сказав міністр оборони України.

Що відомо про "злиті документи" Пентагону

На початку квітня The New York Times повідомило, що Пентагон розслідує появу в Twitter і Telegram нібито засекречених військових документів з планами США і НАТО щодо посилення української армії напередодні контрнаступу. Зазначається, що документи не містили конкретних планів бойових дій, наприклад, як, коли і де Україна має намір розпочати контрнаступ.

В українській розвідці та Офісі президента інформацію про витік “секретних даних” назвали фейком.

Журналісти Bellingcat зазначили, що “конфіденційні документи”, датовані березнем, були спочатку розміщені на каналах Discord і розповсюджувалися зокрема на комп'ютерній грі Minecraft і фендомі філіппінської знаменитості у YouTube. Згодом витік документів поширився на інші сайти, і лише потім інформація почала з'являтися на проросійських каналах у телеграм та у світових медіа. У Bellingcat також звертають увагу на те, що всі опубліковані в мережі документи були сфотографовані, а не відскановані.

Читайте також

Пентагон розслідує витік документів США та НАТО про підготовку українського наступу — The New York Times

"Деякі з документів були підроблені": Кірбі про витік секретних матеріалів

Україна змінила деякі військові плани через витік секретних документів Пентагону — CNN

Злиті в мережу секретні дані США мають серйозні неточності — Міноборони Британії

На початок