Проти московської церкви: на Черкащині парафіяни прагнуть перейти до ПЦУ

Проти московської церкви: на Черкащині парафіяни прагнуть перейти до ПЦУ

Доповнено
Проти московської церкви: на Черкащині парафіяни прагнуть перейти до ПЦУ
. Суспільне: Черкаси / храм Петра і Павла у Тальному

Проти московської церкви — у Тальному на Черкащині 13 квітня під стінами храму Петра і Павла мітингували парафіяни. Люди хочуть, щоб Свято-Троїцька парафія УПЦ московського патріархату стала українською та перейшла до Православної церкви України, розповів Суспільному міський голова Василь Сідько.

Про це повідомила кореспондентка Суспільного Наталі Соколан з місця події.

Віряни зібралися на ранкову молитву біля собору, що належить до Православної церкви України, розповів міський голова. З його слів акцію біля Свято-Троїцької церкви у Тальному, яку ініціювала громадська організація "Учасники АТО", скасували у цілях безпеки. Тому люди зібралися в іншому місці, утім їхня мета та сама — ініціювати перехід московського патріархату до ПЦУ.

"У нас в громаді є кілька церков, що належать до московського патріархату — у Тальному, в селі Тальянки, Легедзине, Вишнопіль і Лісове. Ми спілкувалися з цього приводу зі священниками московського патріархату, щодо переходу в Українську церкву. Опісля Великодня обіцяє перейти до ПЦУ священник з Тальянків, з Вишнополя. Священник з Тального не хоче переходити — ми спілкувалися телефоном з ним. Також по Лісовому зі священником немає розуміння і там чекають рішення громади", пояснив Василь Сідько.

"Вони там торгують свічками, а гроші йдуть на патрони тим, хто воює проти наших синів-захисників!", — зауважила місцева жителька Віра Миронюк, яка прийшла на зібрання.

"Нічого там українського немає, окрім гривні", — додав про Свято-Троїцьку парафію благочинний Тальнівського району отець Андрій Гаргат.

Проти московської церкви: на Черкащині мітингують парафіяни
Суспільне: Черкаси / храм Петра і Павла у Тальному

Олена Карпінська — тальнівчанка, прийшла на зібрання, бо не може терпіти зневаги московських священників щодо наших захисників:

"Навіть якщо вони зараз перейдуть до української церкви — це не перехід, бо ніякої віри у них немає. Лише жорстокість".

Марія Гладченко додала:

"Ми хочемо, щоб усі промосковські попи виїхали з України. А якщо вони за Україну, то нехай переходять до Православної церкви України, чому вони відмовляються та тягнуть? Значить вони проти України і їм не місце у нас".

Цілодобовий арешт: у Черкасах митрополиту УПЦ МП обрали запобіжний захід
Проти московської церкви: на Черкащині парафіяни прагнуть перейти до ПЦУ
Суспільне: Черкаси / храм Петра і Павла у Тальному

Своєю чергою Тетяна Ласька вважає, що в Україні не має бути проросійських церков:

"Не потрібна в Україні російська церква, де моляться за чужого президента та за здоров'я тих, хто вбиває наших захисників. Куди вони спрямовують гроші, які їм несуть парафіяни? Проти України та на підтримку російських солдатів, які вбивають мирне населення. Про який московський патріархат може йти мова? Вони воюють проти нас, знущаються з українців".

Проти московської церкви: на Черкащині мітингують парафіяни
Суспільне: Черкаси / храм Петра і Павла у Тальному

Зі слів міського голови, із початку війни на Тальнівщині в селі Майданецьке церква перейшла до Української за ініціативи священника. Ще у двох парафіях ініціювали перехід до ПЦУ:

"У селі Веселий Кут в 2022 році, як почалася війна, громада вирішила і вони проголосували проти священника. Там тепер новий, проукраїнський. Тобто загалом на Тальнівщині нині дві парафії перейшли в Українську православну церкву".

Василь Сідько додав: у місцевого самоврядування немає повноважень на повну заборону московського патріархату:

"У нас немає повноважень, щоб заборонити московську церкву, але ми можемо анулювати попереднє рішення сільської ради про виділення землі, ми можемо забрати землю, де побудовані церкви. Рішення про заборону московського патріархату в Україні мають ухвалити народні депутати".

Проти московської церкви: на Черкащині парафіяни прагнуть перейти до ПЦУ
Суспільне: Черкаси / Свято-Троїцька парафія УПЦ МП в Тальному на Черкащині

У Свято-Троїцькій парафії УПЦ МП Суспільне опинилося перед зачиненими воротами. Отець Сергій, який вийшов згодом пояснив: триває причастя, а ворота причинили, щоб не було провокацій.

"Я проти війни з першого дня, ми вважаємо, що можна домовитися про мир. Ми тут не розпалюємо війну. Нами постійно читається молитва за перемогу України — на колінах. Навіть у Пасхальні дні, коли слід молитися стоячи, ми отримали дозвіл від архієрея Уманської єпархії, щоб молитися на колінах", — розповів отець Сергій.

З його слів, люди, які приходили на мітинг проти московського патріархату, налаштовані агресивно. Вони просто хочуть забрати майно церкви у свою власність:

"Чому сьогодні прийшли люди? З діалогом? Люди прийшли, щоб забрати і перетягнути".

Парафіянин Сергій долучився до розмови з журналістами:

"Церква — це не Тальнівський район, не Київська область, не Польща. Тут немає кордонів у такому розумінні, як в державі. Церква — це Бог, це любов, це все воно одне. Це моя церква, бо мене тут хрестив батько, його хрестив мій дід".

Читайте також

На початок