Доплати в сумі 30 тисяч військовим: як голосували черкаські нардепи

Доплати в сумі 30 тисяч військовим: як голосували черкаські нардепи

Доплати в сумі 30 тисяч військовим: як голосували черкаські нардепи
Колаж: Суспільне Черкаси

Четверо із семи нардепів від Черкащини проголосували за проєкт законопроєкт №8312 з відповідною поправкою, яка повернула військовим доплату у розмірі 30 тисяч гривень.

Про це свідчать дані поіменного голосування, оприлюднені на сайті Верховної Ради України.

"За" проголосували: Любов Шпак, Олег Арсенюк, Андрій Стріхарський та Антон Яценко. Віталій Войцехівський не голосував. Сергій Рудик та Сергій Нагорняк були відсутніми на засіданні.

Згідно з рішенням, доплати 30 тисяч гривень діятимуть до кінця дії воєнного стану.

"За" проголосували 277 народних депутатів, "проти" — 1, "утримались" — 17, не голосували — 51.

Що відомо

  • Нардеп Олексій Гончаренко наголосив, що доплати повернули не лише військовим, а й працівникам ДСНС та поліцейським.
  • За поправку "Про повернення виплат у 30 000 військовим, службі цивільного захисту, поліцейським шляхом обмеження зарплат топпосадовцям", проголосували 254 нардепи.
  • Як повідомив нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк, поправка повертає надбавку захисникам шляхом економії на скороченні зарплат для держслужбовців та менеджменту держпідприємств (до 10 мінімальних зарплат). За його словами, щоб повернення надбавок спрацювало, скоріш за все потрібно змінювати бюджет.
  • "Тому я б поки не так однозначно стверджував, що повернули. Поки правильно буде: "грошове забезпечення працівників, службових і посадових осіб бюджетних установ/ДП обмежили до десяти розмірів мінімальної заробітної плати", — сказав він.

Що відомо про додаткові 30 тисяч грн для військових

Уряд ухвалив постанову, яка передбачає додаткову винагороду військовим 28 лютого 2022 року. Так, додаткові 30 тисяч гривень на місяць отримують військові Збройних сил, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, розвідки Міністерства оборони, Національної гвардії, Державної прикордонної служби.

З 1 лютого 2023 року порядок виплат премій військовим було змінено. За новим порядком, виплати залежать від районів перебування воїнів, складності та специфіки виконання ними бойових чи спеціальних завдань. Анонсовані зміни торкнулися військовослужбовців та співробітників системи МВС, які перебувають поза зоною бойових дій у різних регіонах України, строковиків і курсантів ВВНЗ, офіцерів управлінь і штабів, а також деяких інших категорій

Зокрема, бойові виплати у 100 тисяч гривень виплачуватимуть усім, хто виконує завдання на передовій, сім'ям полонених та зниклих безвісти, а 30 тисяч отримуватимуть ті, хто працює на фронті, але не бере участі в боях.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

Вибір редакції

На початок