"Працевлаштовуються понад 90% випускників". У Дніпропетровському центрі профтехосвіти можна опанувати 11 професій

"Працевлаштовуються понад 90% випускників". У Дніпропетровському центрі профтехосвіти можна опанувати 11 професій

"Працевлаштовуються понад 90% випускників". У Дніпропетровському центрі профтехосвіти можна опанувати 11 професій
Навчання на комп`ютерних курсах у Дніпропетровському центрі профтехосвіти. Фото: Суспільне Дніпро

Магазин для продавців, комп’ютерні класи та курс з відеовиробництва для вихователів садочків — у таких умовах навчаються слухачі Дніпропетровського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Нині тут можна здобути 11 професій. Для кожної з них є власний навчальний майданчик, де відтворені умови реального виробництва.

Про те, які професії мають більший попит, особливості навчання та перекваліфікації безробітних під час повномасштабної війни — у матеріалі Суспільного Дніпро.

Майстриня виробничого навчання Олена у центрі викладає 9 років, навчає продавців продовольчої групи товарів. Навчання триває три місяці, потім — практика.

"Локдаун показав, що працювали тільки продовольчі магазини. Тобто, яка б не була ситуація, але саме ця професія буде завжди актуальною. Тому потрібно не боятися, навчатися", — говорить жінка.

Вікторія — одна зі слухачок центру профтехосвіти служби зайнятості.

"У маленькому кіоску працювала, мала такий досвід. І от вирішила піти далі в цікавіші місця. На цю професію завжди буде попит, ти без роботи в будь-якому разі не залишишся", — каже вона.

"Працевлаштовуються понад 90% випускників". У Дніпропетровському центрі профтехосвіти навчають 11 професіям
Навчання продавців продовольчих товарів. Суспільне Дніпро

За словами директорки Дніпропетровського центру профтехосвіти державної служби зайнятості Лариси Сидорчук, потужність центру дозволяє навчати за рік близько 5 тисяч людей. Саме така кількість проходила навчання в довоєнний період. Торік попри воєнний стан навчання пройшли близько трьох тисяч охочих.

"Навчання за ліцензованими професіями. Їх у нас 11. Це професії торговельні, фінансової сфери, ІТ- сфери, комунального господарства. Надання медичних послуг та соціального страхування, побутового обслуговування", — говорить директорка.

Вона зазначає: багато слухачів підвищували кваліфікацію на бухгалтерських курсах, навчалися складському обліку, логістиці. Додатково вивчали каси. Попитом користуються й комп`ютерні курси.

"Працевлаштовуються понад 90% випускників". У Дніпропетровському центрі профтехосвіти навчають 11 професіям
Комп`ютерні курси для слухачів Дніпропетровського центру професійно-технічної освіти. Суспільне Дніпро

"Тут збираються учні початкового рівня – ми вивчаємо комп’ютер з нуля. Це і операційна система, і додатки, які потрібні для роботи в офісах. Тому тут студенти зазвичай, які змінюють свою професію. А ми допомагаємо обрати новий шлях", — каже викладачка курсу комп`ютерних програм Яна Мороз.

Курси користувача ПК проходить Оксана з Кам`янського. Жінка працювала на Дніпровському металургійному комбінаті. Зараз проходить перекваліфікацію.

"Перекваліфікація, тому що на всякій роботі потрібно знати Word, знати як зробити документ. Сам так все по ютубу не вивчиш. Повинен бути викладач", — говорить вона.

Є що запропонувати у центрі й вихователям дитячих садочків, які ведуть дистанційне навчання. На спеціальному 5-денному курсі вчать використовувати мультяшний контент.

Нині навчання в центрі з різних спеціальностей проходять близько 200 людей. Частина з них на практиці, частина — займається в аудиторіях.

"Ми активно запроваджуємо дистанційну форму навчання, враховуючи реалії нашого часу. Терміни навчання за професіями різні. Якщо говоримо про фінансову та бухгалтерську сферу, то там довготривалі терміни – до 9 місяців. Молодша медична сестра – три місяці. Газозварник, наприклад, щоб отримати третій розряд, треба вчитися 7 місяців. Оператор котельні – 3 місяці", — розповідає директорка центру Лариса Сидорчук.

За її словами, відсоток працевлаштування випускникі центру — вищий за 90%. До повномасштабного вторгнення 96-97 % випускників гарантовано працевлаштовувалися. Торік показник знизився – 91%.

"Тісно співпрацюємо з роботодавцями, особливо тоді, коли шукаємо для наших слухачів місце практики. Також можемо за домовленістю з роботодавцями навчати або перекваліфіковувати їхніх працівників. Наприклад, підвищувати кваліфікацію робітника роботодавця з набуттям документа державного зразка за певними професіями", — каже директорка центру.

Центр є доступним для людей з інвалідністю, оскільки більшість курсів можна проходити дистанційно, особливо в ІТ-сфері. Спеціально для дистанційної форми навчання розроблена власна платформа, яка дозволяє комфортно в зручний час для слухача прослухати лекцію, отримати завдання, виконати його. В особистому кабінеті йде спілкування напряму з викладачем.

Читайте також

ВПО і звільнені з полону можуть отримати ваучери на навчання — омбудсман України

У Дніпрі ветеранів з інвалідністю безкоштовно навчають на системних адміністраторів

Ринок праці під час війни, гранти, допомога безробітним: інтерв'ю з експертками Дніпропетровського центру зайнятості

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок