ВПО і звільнені з полону можуть отримати ваучери на навчання — омбудсман України

ВПО і звільнені з полону можуть отримати ваучери на навчання — омбудсман України

ВПО, переселенці на Львівщині
. Переселенці, Великі Глібовичі, Львівщина, 15 лютого 2023 року. Фото: Yuriy Dyachyshyn/AFP/Getty Images

Внутрішньо переміщені особи працездатного віку та звільнені з полону українці можуть отримати ваучери на навчання за робітничою професією, які збільшать шанси працевлаштуватися за обраною спеціальністю.

Про у Telegram повідомив уповноважений з прав людини Верховної ради України Дмитро Лубінець.

"Доступні понад 70 професій і спеціальностей, за якими можна отримати ваучер. Тобто документ, за допомогою якого повністю або частково оплачується вартість навчання у закладах освіти", — йдеться у повідомленні.

Серед спеціальностей: тракторист, майстер з ремонту взуття, водій трамвая та тролейбуса, кондитер та багато інших.

Ваучери можуть отримати ВПО та звільнені з полону особи, щодо яких встановлений факт позбавлення свободи внаслідок російської збройної агресії проти України. Цей факт встановлює відповідна Комісія, яка працює при Мінреінтеграції.

Вказані категорії громадян можуть звернутися до центру зайнятості для отримання ваучера на навчання, якщо вони:

  • не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні;
  • не отримували ваучер раніше;
  • не проходили протягом останніх 3 років перепідготовку коштом Фонду державного соціального страхування на випадок безробіття;
  • мають професійну (професійно-технічну), фахову передвищу або вищу освіту.

З повним переліком професій і спеціальностей можна ознайомитися за посиланням.

Що відомо про українців, які перебувають у полоні РФ

У полоні Росії перебувають 3,4 тисячі українських військових та цивільних, щонайменше 15 тисяч вважаються зниклими безвісти під час повномасштабної війни. Про це Суспільному станом на початок січня 2023 року повідомила уповноважена президента з питань забезпечення прав захисників Альона Вербицька.

"15 тисяч — громадян України зниклих безвісти (військові та цивільні), 3,4 тисячі — підтверджених Росією в полоні (військові та цивільні)", — зазначила вона.

Раніше Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки повідомив, що ідеться про 3,4 тисячі саме військовослужбовців.

Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець за результатами перемовин України й Росії у Туреччині, які відбулися 16 січня повідомляв, що сторонам вдалося домовитися про створення коридору для обміну полоненими.

Скільки людей виїхали з України через війну

Понад 8,1 мільйона українців стали біженцями з моменту повномасштабного вторгнення Росії. Про це свідчать дані Агентства ООН у справах біженців.

В ООН зазначили, що майже 5 мільйонів з українських біженців подали заяви на отримання статусу тимчасового резидента в сусідніх західноєвропейських країнах.

За даними Агентства, станом на 7 березня у Болгарії перебувало 153 170 українців; у Чехії — 495 569; в Естонії — 43 485; Угорщині — 34 248; Латвії — 46 048; Литві — 75 197; Польщі — 1 564 711; Республіці Молдова — 107 728; Румунії — 118 855; Словаччині — 110 968.

Крім того, у Данії перебувало 38 538 осіб, у Фінляндії — 50 692; у Франції — 118 994; у Німеччині — 881 399; Іспанії — 168 654; у Сполученому Королівстві — 164 500.

В Україні зареєстровано 4,7 млн внутрішньо переміщених осіб.

Через російське вторгнення в Україну та виїзд громадян за кордон чисельність населення України могла скоротитись до 33,5 мільйона людей.

Читайте також

Україна закликала РФ оприлюднити всі списки українців, які перебувають у полоні

Як пережили 35 днів окупації жителі села Вишневе, що на Чернігівщині, де росіяни облаштували штаб

"Її звинуватили у підготовці теракту". Пів року у Донецькому СІЗО перебуває 25-річна жителька Маріуполя

Україна має свідчення про інші страти беззбройних військових — Лубінець

Щоденні тортури та відсутність медичної допомоги. Як виглядають виявлені у Херсоні катівні російської армії

На початок