Рішення про звільнення своїх територій ухвалює Україна, але США надають підтримку — Блінкен

Рішення про звільнення своїх територій ухвалює Україна, але США надають підтримку — Блінкен

Рішення про звільнення своїх територій ухвалює Україна, але США надають підтримку — Блінкен
. Держсекретар США Ентоні Блінкен. Фото: Associated Press

Україна сама має ухвалювати рішення про захист свого суверенітету і повернення окупованих територій, а США підтримують її зусилля. Про це на брифінгу сказав держсекретар Ентоні Блінкен.

За словами Держсекретаря, у розмові з міністром закордонних справ Дмитром Кулебою він ще раз підтвердив тривалу підтримку США зусиль України з захисту територіальної цілісності та суверенітету, незалежності.

"Підтвердив надзвичайну підтримку, яку ми надаємо Україні разом з десятком інших країн упродовж останнього року, щоб допомогти у самозахисті. Підтримка, яка буде продовжуватися. Лише тиждень тому була надана додаткова підтримка", — зазначив він.

Блінкен наголосив, що Україна сама має ухвалювати рішення щодо повернення своїх територій.

"Я не буду говорити щодо окремих дій, які Україна ухвалює, коли йдеться про захист її суверенітету та територіальної цілісності. Але ми рішучі допомогти у зусиллях, які вона робить, щоб повернути захоплені території", — сказав держсекретар США.

Читайте також: Шмигаль заявив, що український контрнаступ може початися влітку

Своєю чергою Дмитро Кулеба повідомив, що у розмові з ним Блінкен також відкинув будь-які спроби поставити під сумнів здатність України перемагати на полі бою.

"Під час нашої сьогоднішньої телефонної розмови секретар Блінкен підтвердив залізну підтримку США та рішуче відкинув будь-які спроби поставити під сумнів здатність України перемагати на полі бою. США залишаються надійним партнером України, зосередженим на просуванні нашої перемоги та забезпеченні справедливого миру", — написав він у Twitter.

Напередодні The Washington Post з посиланням на документи з грифом "цілком таємно", що були “злиті” у соцмережі написала, що Сполучені Штати не вірять, що майбутній контрнаступ українських військ "виправдає очікування" України щодо повернення тимчасово окупованих Росією територій.

Що відомо про "витік секретних даних"

На початку квітня The New York Times повідомило, що Пентагон розслідує появу в Twitter і Telegram нібито засекречених військових документів з планами США і НАТО щодо посилення української армії напередодні контрнаступу. Зазначається, що документи не містили конкретних планів бойових дій, наприклад, як, коли і де Україна має намір розпочати контрнаступ.

В українській розвідці та Офісі президента інформацію про витік “секретних даних” назвали фейком.

Журналісти Bellingcat зазначили, що “конфіденційні документи”, датовані березнем, були спочатку розміщені на каналах Discord і розповсюджувалися зокрема на комп'ютерній грі Minecraft і фендомі філіппінської знаменитості у YouTube. Згодом витік документів поширився на інші сайти, і лише потім інформація почала з'являтися на проросійських каналах у телеграм та у світових медіа. У Bellingcat також звертають увагу на те, що всі опубліковані в мережі документи були сфотографовані, а не відскановані.

Читайте також

Контрнаступ влітку, гвинтівки від Канади, розширення повноважень військкоматів. 413 день війни. Онлайн

На початок