У Кропивницькому попрощалися із трьома військовими – старшим стрільцем Юрієм Сапанюком, навідником Олександром Федченком і помічником гранатометника Павлом Вдовіченком. Захищаючи Україну, вони загинули цієї весни в Луганській і Донецькій областях. Поховали бійців на Алеї Слави почесних воїнських поховань Далекосхідного кладовища.
Олександр Федченко загинув 2 квітня у Луганській області, йому було 39 років. Про це розповів родич Сергій Юшкін.
"Я читав висновок судмедексперта, що в нього ззаду було кульове поранення в спину. Він був і роботящий, і сім’янин. Працював на "Гідросилі". Двоє дітей в нього – дівчинка і хлопчик".
Попрощатись з Олександром Федченком приїхав військовий з позивним "Шахтар". Говорить, познайомились в навчальному центрі.
"Він зброю краще знав, ніж ми, бо ми були не служиві хлопці. А він каже: "Давайте будемо старатись". Був дуже спокійний. Любив чисту правду. От, каже: "Якщо можеш, значить, ти й роби. Якщо ти це не можеш, іди щось подавай". Були ми з ним всюди, проходили й Крим, і Рим. Були в Донецькій області. Я з ним пробув два з половиною місяці. Він був водій. А оскільки в нас водіїв вистачало, то всі йшли стрільцями".


48-річний Юрій Сапанюк загинув 30 березня. У 2014- 2015 роках був учасником антитерористичної операції, розповіла його мама Алла Сапанюк. Після цього працював у Німеччині й Польщі.
"Якраз він приїхав сюди в Україну, і тут сталась така біда. 24 лютого почалась війна, а 25 він як доброволець пішов на фронт і був там до останнього. Загинув у бою в Бахмуті. Поранення не сумісне з життям. Є дружина й син. Синові 14 років. Він почув, що тато помер, і сказав: "Тато загинув, як герой".


40-річний Павло Вдовіченко пішов у військкомат у січні. Після навчання отримав спеціальність "кулеметник". Загинув 5 квітня від поранень, отриманих у Луганській області, розповіла його тітка Віра Петренко.
"Все його життя – це праця. Це допомога своїм дітям. У нього дві доньки. Він автослюсар. Ремонтував машини, будинки, квартири".
Ірина Боєвець знала Павла Вдовіченка з дитинства.
"Були знайомі понад 20 років. Ми навіть попрацювали разом. Він завжди був веселим і сміливим, дуже добродушним. З ним було весело в будь-якій ситуації. Коли ми працювали, він був супервайзером по області".
Читайте також
- Захищаючи Україну, загинули бійці з п'яти громад Кіровоградщини. Це — Петро Бойко, Іван Мошнягул, Микола Ворох, Михайло Вовкодав та Ігор Лосков
- Хотів бути професійним фотографом. У Кропивницькому презентували виставку робіт загиблого під Бахмутом бійця
- "Люди їхали. А ми лишалися". Волонтер — про евакуацію з Краматорська та вибух на залізничному вокзалі
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб