Південна Корея заявила, що оприлюднені секретні документи США, зокрема щодо тиску Вашингтону на Сеул, не є правдивими

Південна Корея заявила, що оприлюднені секретні документи США, зокрема щодо тиску Вашингтону на Сеул, не є правдивими

Південна Корея заявила, що оприлюднені секретні документи США, зокрема щодо тиску Вашингтону на Сеул, не є правдивими
Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль, фото: AP

У Південній Кореї заявили, що інформація, яка міститься в нібито оприлюдненому конфіденційному документі Пентагону і свідчить про шпигунство та тиск з боку США, не відповідає дійсності.

Про це пише Reuters із посиланням на Офіс президента Південної Кореї.

Зазначається, що оприлюднені нещодавно в мережі нібито секретні документи Міноборони США щодо перебігу війни в України спричинили дипломатичний конфлікт між Сполученими Штатами та деякими союзниками.

Так зокрема в одному з документів містяться подробиці внутрішніх дискусій між офіційними особами Південної Кореї щодо тиску США на Сеул, щоб допомогти постачати зброю в Україну.

При цьому у Південній Кореї припускали, що США могли шпигувати за Сеулом.

Читайте також: "Деякі з документів були підроблені": Кірбі про витік секретних матеріалів

Однак вже 11 квітня в офіційній заяві президента Юн Сок Йоля було оголошено, що відповідні заяви та звинувачення є "цілковито брехливими" і що будь-які спроби похитнути його альянс із США є актом, який "компрометує національні інтереси".

Як пише Reuters, Міністр оборони США Ллойд Остін провів також напередодні телефонні переговори зі своїм південнокорейським колегою, під час яких обидві сторони погодилися, що значна частина документа щодо Південної Кореї була сфабрикованою, повідомили в офісі Юна.

Яка саме частина документа є неправдивою, не уточнюється.

Що відомо про нібито витік секретних даних

На початку квітня The New York Times повідомило, що Пентагон розслідує появу в Twitter і Telegram нібито засекречених військових документів з планами США і НАТО щодо посилення української армії напередодні контрнаступу. Зазначається, що документи не містили конкретних планів бойових дій, наприклад, як, коли і де Україна має намір розпочати контрнаступ.

В українській розвідці та Офісі президента інформацію про витік “секретних даних” назвали фейком.

Журналісти Bellingcat зазначили, що “конфіденційні документи”, датовані березнем, були спочатку розміщені на каналах Discord і розповсюджувалися зокрема на комп'ютерній грі Minecraft і фендомі філіппінської знаменитості у YouTube. Згодом витік документів поширився на інші сайти, і лише потім інформація почала з'являтися на проросійських каналах у телеграм та у світових медіа. У Bellingcat також звертають увагу на те, що всі опубліковані в мережі документи були сфотографовані, а не відскановані.

Читайте також

Україна змінила деякі військові плани через витік секретних документів ПентагонуCNN

Офіційно про війну в Україні можуть говорити лише три людини — Маляр про "витік" секретних даних

Вибір редакції

На початок