Власники близько 850 дворогосподарств села Заріччя Закарпатської області вирощують ранні овочі

Власники близько 850 дворогосподарств села Заріччя Закарпатської області вирощують ранні овочі

Власники близько 850 дворогосподарств села Заріччя Закарпатської області вирощують ранні овочі
. Фото: Суспільне Ужгород

Редиска, білокачанна й пекінська капуста — такі овочі вирощують першими жителі села Заріччя, що в Хустському районі. Потім висаджують перець та огірки. За словами землевпорядниці зарічанської сільради Ольги Тивонюк, близько 850 дворогосподарств села займаються агробізнесом.

Більшість мешканців села займаються вирощуванням ранніх овочів. Розповіла землевпорядниця зарічанської сільської ради Ольга Тивонюк. "У селі є приблизно 1063 дворогосподарства. Приблизно 800-850 займаються вирощуванням ранніх овочів. Це редиска, огірок, рання капуста, огірок, помідор, пекінська капуста, може бути цвітна капуста. Вони за землю сплачують податок, кожен сплачує, тому що пільги навіть на земельну частку — пай — відсутні у Податковому кодексі. І всі сплачують земельні податки. Дуже було складно у минулому році, бо не їхав покупець. Рівне не їхало, Хмельницький не їхав, з Луцька нікого не було, із Ковеля нікого не було", — каже жінка.

апмав
Фото: Суспільне Ужгород

Вирощуванням овочів займається і Юрій Садварій. " Загалом намагаємося обходитися своїми силами, тому що у нас велика сім’я. Діти працюють та онуки вже потихеньку привчаються до цієї роботи. Якщо вже зовсім не вистачає людей, наприклад, на посадку, то просимо про допомогу родичів чи односельчан. Зараз пішла тенденція до збільшення площ через ситуацію в державі. У зв’язку з тимчасовою втратою південних земель є попит на таку продукцію як кавун та цибуля і селяни збільшують площі під ці культури", — ділиться чоловік.

апмав
Фото: Суспільне Ужгород

Воду для поливу рослин беруть з річки. Каже Юрій Садварій. Обігрівають теплиці за допомогою твердопаливного котла. За період з листопада по квітень на опалення використовують 23-25 тон біопалива — пелетів. "Витрати виросли на засоби захисту, на підживлення - на все. Така тенденція, що кожного року все важче вдається вирощувати агропродукцію. Погода негативно впливає на наш агробізнес. З одного боку є плюси, тому що тепла зима, трошки легше обігріти. Мінусів багато. Люди жаліються на шкідників. Колись шкідники влітку починалися, а зараз протягом року потрібно захищати від шкідників. Ці перепади температур. Ніби вдень температура більша, а вночі низька", — розповів власник домогосподарства.

За словами Віталія Симочка, такі культури як кавун та цибулю потрібно вирощувати на низовині та звертати увагу на якість ґрунту.

Читайте також:

  • Росіяни намагаються заблокувати Авдіївку, Сили оборони за добу відбили 40 атак. 411 день війни
  • Вперше за григоріанським календарем віряни храму Преображення Господнього у Чопі відзначили Великдень
  • "Сумнівів, що це умисна справа чиїхось рук, немає". В секретаря Ужгородської міськради горів автомобіль

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram

На початок