В Одесі відзначили 79 річницю визволення міста від нацистських окупантів. Для того, аби потрапити до пам'ятних місць люди проходили перевірку. За порядком слідкували пів тисячі правоохоронців, а вхід до пам’ятних місць здійснювався через пропускні пункти, повідомила кореспондентка Суспільного, яка була присутня на події.


Одне з місць, куди приходили покладати квіти, — пам'ятник Невідомому матросу на Алеї слави. "Такий день, що ми не можемо не відзначити його і не покласти квіти загиблим нашим воїнам морякам-підводникам, тому ми кожного року обов'язково 10 квітня ходимо на Площу 10 квітня і до пам'ятника сюди покладати квіти", — розповів відвідувач Володимир.

Владилені 92 роки. Жінка каже: війну переживає вдруге. Сюди приходить аби вшанувати пам'ять батька:
"Кожного року приходжу обов'язково, оскільки мій тато звільняв Одесу і дивом залишився живим, коли вони форсували Хаджибейський лиман. Тато повернувся додому живим. Помер скоро. Я обіцяла завжди ходити 10 квітня".


Зранку прийшли покладати квіти і представники влади.
"Ми зобов'язані пам'ятати тих, хто в 1944 захищав і визволяв наше місто ціною власного життя. Те, що сьогодні роблять наші хлопці, наші ЗСУ, коли боронять нашу державу, коли визволяють наші міста і гонять ворога. Тому в цей день ми принесли квіти на згадку про тих, хто це зробив для нас", — сказав міський голова Геннадій Труханов.
Охорону громадського порядку цього дня забезпечують 500 правоохоронців: працівники Нацполіції, Нацгвардії та курсанти Одеського державного університету, розповів начальник управлення превентивної діяльності ГУНП в Одеській області Олександр Коцар.
Що відомо
10 квітня відзначається День звільнення Одеси від нацистських загарбників. У цей день в 1944 році в ході Одеської операції війська 3-го Українського фронту за сприяння Чорноморського флоту звільнили місто від німецько-фашистських загарбників.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області