Слідство у справі аеропорту "Одеса" завершили: бізнесменам та ексмеру Костусєву повідомили про нову підозру

Слідство у справі аеропорту "Одеса" завершили: бізнесменам та ексмеру Костусєву повідомили про нову підозру

Міжнародний аеропорт "Одеса"
Міжнародний аеропорт "Одеса". Джерело: УСІ

Завершили слідство у справі про незаконне заволодіння міжнародним аеропортом "Одеса" та 2,5 млрд грн доходу від його діяльності. Бізнесменам та колишньому міському голові міста Олексію Костусєву повідомили про нову підозру.

Про це 20 травня повідомили у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі та Національному антикорупційному бюро.

Там зазначили, що 17 травня прокурор завершив досудове розслідування у справі щодо ексмера Костусєва, його заступника, керівника одного з товариств з обмеженою відповідальністю та двох бізнесменів.

"Бізнесменам та колишньому меру Одеси повідомили про нову підозру у наданні останньому та отриманні ним хабара у вигляді двоповерхового пентхауса в центрі Одеси площею 700 кв.м. та вартістю близько 16 млн грн", — йдеться у повідомленні.

Згідно з даними САП, бізнесмени отримали наступну підозру — ч. 4 ст. 369 Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі. КК України, за що загрожує від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без цього. А ексмер — ч. 4 ст. 368Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою КК України, за що загрожує увʼязнення на строк від восьми до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Також в НАБУ зазначили, що бізнесменам інкримінують два епізоди легалізації майна аеропорту. Наразі за дорученням прокурора САП детективи НАБУ відкрили стороні захисту матеріали справи, після ознайомлення її передадуть до суду.

Справа аеропорту "Одеса"

За даними НАБУ та САП, у 2011 році група людей, серед яких колишній міський голова Одеси Олексій Костусєв, його заступник, керівник одного з товариств з обмеженою відповідальністю та два відомих в регіоні бізнесмени Борис Кауфман та Олександр Борухович розробили схему, за якою комплекс із власності міста перейшов у спільну власності приватної компанії та територіальної громади.

Слідство у справі аеропорту "Одеса" завершили: бізнесменам та ексмеру Костусєву повідомили про нову підозру
Схема заволодіння Міжнародним аеропортом "Одеса". Фото: НАБУ

Слідство вважає, що в результаті цих дій місто повністю втратило будь-який контроль над аеропортом та не отримувало від його діяльності жодного прибутку. Аби аеропорт не можна було повернути у власність громади, усе його майно заставили у банк для отримання кредиту, який 10 років не погашали, додали в САП.

29 серпня п'ятьом особам повідомили про підозру у незаконному заволодінні аеропортом та 2,5 мільярдами гривень доходу від його діяльності. Серед них — колишній Одеський міський голова Олексій Костусєв, його заступник, керівник одного з товариств з обмеженою відповідальністю та два відомих в регіоні бізнесмени Борис Кауфман і Олександр Борухович.

16 жовтня стало відомо, Вищий антикорупційний суд арештував майно міжнародного аеропорту "Одеса".

29 березня 2024 року Вищий антикорупційний суд виніс вирок колишньому виконувачу обов’язків заступника одеського міського голови Анатолію Орловському, який був одним з обвинувачуваних у справі про заволодіння майном аеропорту "Одеса". Орловський визнав вину та пішов на угоду зі слідством, в результаті чого отримав умовний термін.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок