Кабінет міністрів України 7 квітня схвалив Стратегію державної політики щодо внутрішнього переміщення на період до 2025 року, а також відповідний операційний план.
Про це повідомляє пресслужба уряду.
Стратегія передбачає державну підтримку ВПО на всіх етапах – від евакуації, у процесі соціальної адаптації на новому місці й до моменту повернення до місця постійного проживання.
"Зараз основну увагу маємо зосередити на адаптації та подальшій інтеграції внутрішньо переміщених осіб у приймаючих громадах. Це і доступ до освітніх послуг, і працевлаштування, і підтримка самозайнятості. Важливою складовою є надання фахової психологічної допомоги", – наголосила віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук.
Документ розроблений Мінреінтеграції за підтримки Ради Європи. До його напрацювання також долучилися експерти міжнародних і громадських організацій, які опікуються захистом прав внутрішньо переміщених осіб.
Стратегія передбачає 5 цілей:
- Реагування держави на виклики внутрішнього переміщення.
- Безпечна евакуація громадян із небезпечних районів і задоволення їхніх гуманітарних потреб.
- Адаптація ВПО на новому місці проживання.
- Інтеграція та розвиток ВПО у приймаючих територіальних громадах.
- Підтримка безпечного повернення до покинутого місця проживання та реінтеграції.
16 лютого в Україні презентували стратегію щодо внутрішніх переселенців до 2025 року. "Стратегія державної політики щодо внутрішнього переміщення" передбачає кілька напрямків роботи щодо інтеграції в суспільство ВПО, їхньої підтримки та захисту прав. Розробкою займались Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України разом із правозахисниками.
Станом на січень 2023 року в Україні офіційно зареєстровано 4 867 106 ВПО, а за міжнародними оцінками кількість внутрішніх переселенців перевищує 7 мільйонів громадян.
Читайте також
"Нікуди повертатися, бо наша хата згоріла вщент". Історія переселенців із Мар'їнки
"Вони можуть тут розслабитись": у Вінниці проводять заняття з каністерапії для дітей-переселенців
"Майже місяць ночували в полі". Історії родин переселенців з Марганця, які втекли з-під обстрілів
У Львові шукають волонтерів для відбудови гуртожитків для переселенців
Він – із Запоріжжя, вона – з Маріуполя: у Тернополі одружилися переселенці