У Львові шукають волонтерів для відбудови гуртожитків для переселенців

У Львові шукають волонтерів для відбудови гуртожитків для переселенців

У Львові шукають волонтерів для відбудови гуртожитків для переселенців
Суспільне Львів

У Львові ремонтують кімнати одного із гуртожитків для переселенців. Роботи проводять волонтери "БУРу". Це всеукраїнська ініціатива, що об’єднує волонтерів для відновлення інфраструктури після обстрілів, а також підготовки житла для переселенців. Проте людей бракує. Щоб швидше завершити ремонт, волонтери закликають охочих долучатися до проєкту.

У студентському гуртожитку на вулиці Гніздовського, що на Левандівці, ремонтують частину кімнат, де житимуть переселенці. Серед майстрів — Олександр Ульянченко з Марганця на Дніпропетровщині.

"Зараз ми підготовлюємо стіни до оздоблювальних робіт, робимо демонтаж. Демонтаж фарби, шпаклівки старої, що погано тримається. Демонтаж грибка – в нас є під вікном. Підготовлюємо, далі будемо монтувати, шпаклювати, щоб було гарно", — каже майстер.

Майстер Олександр Ульянченко
Майстер Олександр Ульянченко. Суспільне Львів

Загалом волонтери відремонтують близько 10 кімнат на п'ятому поверсі цього студентського гуртожитку.

"Складність полягає загалом в тому, що ми залучаємо волонтерів, людей, що не мають високої кваліфікації в таких роботах, тому доводиться вчити, переробляти дещо. Але це дуже важливо, бо люди відчувають своє долучення за рахунок таких акцій", — каже координатор будівельних робіт Роман Заячук.

До ремонту гуртожитку залучають волонтерів
До ремонту гуртожитку залучають волонтерів. Суспільне Львів

Аби роботи відбувались швидше, потребують більшої кількості волонтерів. Доєднатись до команди може кожен охочий. Для цього не потрібно спеціальних вмінь, розповідає адміністраторка проєкту Анастасія Личак. Треба тільки зареєструватись на сайті чи в соцмережах проєкту.

"Ми почали зараз із трьох кімнат і ми працюємо в усіх трьох кімнатах одночасно. Оптимальна кількість — 3-4 волонтери на кімнату, тому ми зацікавлені, щоб кожного дня у нас було 10 і більше волонтерів. Проблема із набором волонтерів в будні дні справді є", — каже Анастасія Личак.

Ремонт кімнат гуртожитку
Ремонт кімнат гуртожитку. Суспільне Львів

Це другий проєкт у Львові, який реалізовують спільно Львівська мерія та організація "БУР". Коли ремонт закінчать, благодійники забезпечать кімнати меблями.

"Фундація "Будуємо Україну разом" вони здійснюють ремонт кімнат. Ми забезпечуємо ці кімнати меблями за допомогою наших партнерів. Зокрема, стосовно минулого об’єкту і цього, то допомогу надасть фундація "Знаки пам’яті" із Варшави", — каже спеціаліст міського управління інвестицій та проєктів Владислав Лях.

Закінчити ремонт кімнат у цьому гуртожитку мають до кінця місяця.

Читайте також

У Львові облаштовують будинок підтриманого проживання для людей із інвалідністю

На Львівщині відкриють Центр підтримки людей, які втратили дім

На початок