Ірландія перегляне позицію про військовий нейтралітет через війну в Україні

Ірландія перегляне позицію про військовий нейтралітет через війну в Україні

Міхал Мартін
. Міхал Мартін. Фото: Thierry Monasse/Getty Images.

Через вторгнення Росії в Україну уряд Ірландії запитає у громадськості їхню думку про традицію військового нейтралітету країни на консультативному форумі. Про це заявив міністр закордонних справ Ірландії Міхал Мартін, повідомляє Reuters.

"Міжнародне безпекове середовище суттєво змінилося за останній рік. Ми стали свідками явного та брутального ігнорування Росією міжнародного права. Прихильність Ірландії міжнародному порядку, заснованому на правилах, і наша традиційна політика військового нейтралітету не позбавляють нас необхідності реагувати на цю нову реальність", – сказав він.

Міністр зазначив, що форум відбудеться у червні у трьох різних містах протягом чотирьох днів і буде присвячений низці питань безпеки та дозволить обговорити політику нейтралітету, що проводилася десятиліттями. Мартін наголосив, що немає "передбачуваного результату"обговорень.

Читайте також: Ірландія закликає якнайшвидше приєднати Україну до ЄС

Торік прем’єр-міністр Ірландії Лео Варадкар заявив, що країна, ймовірно, перегляне свою політику після вторгнення РФ в Україну, і припустив, що країна може більше залучитися до спільної оборонної політики Європейського Союзу.

Як зазначає Reuters, нейтралітет Ірландії, оголосив прем’єр-міністр Еймон де Валера під час Другої світової війни, оскільки він дозволяє країні не стати пішаком в іграх великих держав. Він офіційною політикою протягом більшої частини історії Ірландії та залишається широко популярним.

Критики кажуть, що ця політика та низький рівень витрат країни на оборону роблять її залежною від доброї волі союзників.

Заява ірландського міністра прозвучала після того, як 4 квітня Фінляндія офіційно приєдналася до НАТО, поклавши край сімом десятиліттям військової позаблоковості.

Що відомо про вступ Швеції та Фінляндії до НАТО

Фінляндія і Швеція після повномасштабного вторгнення Росії в Україну оголосили, що планують вступати до НАТО. 29 червня 2022-го на саміті в Мадриді країни НАТО офіційно "запросили" Фінляндію та Швецію стати членами Альянсу.

У серпні президент США Джо Байден підписав протоколи про вступ Фінляндії та Швеції до Північноатлантичного альянсу.

Парламент Туреччини схвалив вступ Фінляндії до НАТО, однак президент Ердоган сказав, що його країна не підтримає заявку Швеції на вступ у Північноатлантичний альянс через акцію у Стокгольмі, учасники якої спалили Коран.

На початок