Росія має проблеми з військовою силою — CNN

Росія має проблеми з військовою силою — CNN

ЗМІ
Армія РФ на війні в Україні
. Фото: ГУР МО

Росія має проблеми зі створенням так званих угрупувань “навченої військової сили”.  Про це пише CNN з посиланням на західних офіційних осіб.

“Росія визнала, що їм потрібно ще 400 000 військових, і це не лише для конфлікту (в Україні — ред.), але й для створення нових формувань, які збираються розмістити на новому кордоні з НАТО та Фінляндією. Як вони це зроблять, наразі незрозуміло”, — заявили чиновники на брифінгу у середу, 5 квітня, відповідаючи на питання CNN.

За даними західних посадовців, Росія збільшила тривалість призову та розширила віковий діапазон. Водночас у РФ не докладали зусиль для запуску другого етапу мобілізації.

“Чи може населення витримати ще один раунд мобілізації і чи насправді Кремль хоче перевірити стійкість населення до цього, наразі незрозуміло, але той факт, що вони цього не зробили, показує нам, що вони мають певну стурбованість з цього приводу", — заявили чиновники.

Вони також повідомили, що окрім проблем із мобілізацією, Москва мала труднощі з їхнім навчанням.

“"Ми бачили, як російські підрозділи проходили підготовку в Білорусі, ми бачили, як інші російські місцеві сили перекидали прямо на фронт без жодної підготовки", — сказали вони.

На Заході відзначають реальну проблему зі створенням навчених військових батальйонів в РФ, пише CNN.

Що відомо про мобілізацію в Росії

Президент Росії Володимир Путін 21 вересня 2022 року оголосив про проведення часткової мобілізації в Росії. Міністр оборони Росії Шойгу заявив, що в ході мобілізації буде призвано 300 тисяч резервістів, які пройдуть підготовку перед відправкою в зону "СВО".Згодом Держдума РФ дозволила відправляти на війну засуджених за тяжкі злочини.

На тлі оголошення мобілізації по усій Росії пройшли акції протесту. Затримали 1320 людей з 39 міст. Також в Росії почалися підпали адміністрацій і військкоматів.

28 жовтня Путін оголосив про закінчення російської військової мобілізації. Міністр оборони РФ Шойгу заявив, що в Україну відправили 82 тисячі мобілізованих росіян.

Президент України Зеленський зазначив, що Росія нищить корінні народи під приводом мобілізації.

У грудні повідомлялось, що на території Білорусі збільшилася кількість російських мобілізованих.

Зазначимо, що 19 жовтня Путін "запровадив" воєнний стан на окупованих РФ українських територіях. Росіяни проводять мобілізацію на тимчасово окупованих територіях України.

За даними Генштабу ЗСУ, станом на 5 квітня 2023 року Росія втратила у війні близько 176 240 військовослужбовців.

Війна. Усі останні новини
На початок