Фінляндія стала членом НАТО: перші заяви та церемонія у Брюсселі. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Фінляндія стала членом НАТО: перші заяви та церемонія у Брюсселі. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Фінляндія, вступ до НАТО
. Генсек НАТО Єнс Столтенберг та президент Фінляндії Саулі Нііністьо на церемонії прийняття країни в НАТО, 4 квітня 2023 року. Фото: Роксолана Лісовська / Суспільне

4 квітня 2023 року Фінляндія офіційно стала 31-м членом НАТО. Офіційна церемонія відбулась у штаб-квартирі Північноатлантичного альянсу в Брюсселі – там підняли прапор Фінляндії та привітали президента країни.

"Найголовніше, що станеться відсьогодні, — це те, що Фінляндія буде охоплена залізними гарантіями безпеки НАТО за нашою статтею 5, яка говорить, що напад на одного союзника буде нападом на всіх союзників", — сказав Генсек НАТО Єнс Столтенберг.

Генсек Альянсу також заявив, що з нетерпінням чекає нагоди якнайшвидше привітати Швецію.

"У такі моменти друзі та союзники важливіші, ніж будь-коли. Ніщо не повинно бути перешкодою для остаточної ратифікації також Швеції, щоб стати членом. Це пріоритет для Альянсу", — сказав він.

Президент Фінляндії Саулі Нііністьо зазначив, що його країна досить глибоко обговорювала НАТО та членство Фінляндії в Альянсі вже у 2021 році й після цього керівництво країни та НАТО розмовляли телефоном або зустрічалися майже 10 разів

Перші заяви щодо членства Фінляндії у НАТО та офіційна церемонія — у відео Суспільне Новини.

Реакція Росії на вступ Фінляндії в НАТО

Після оголошення про вступ Фінляндії в НАТО, 4 квітня МЗС Росії опублікувало заяву, в якій ідеться, що вступивши до НАТО, Фінляндія "остаточно відмовилася від своєї самоідентичності та будь-якої самостійності".

"Як ми неодноразово попереджали, Російська Федерація буде змушена вжити заходів у відповідь як військово-технічного, так і іншого характеру з метою усунення загроз нашій національній безпеці, що виникають у зв'язку з вступом Фінляндії до НАТО. Конкретні кроки в оборонному будівництві на північно-західних рубежах Росії залежатимуть від конкретних умов інтеграції цієї країни до Північноатлантичного альянсу, включаючи розміщення на її території натовської військової інфраструктури та ударних систем озброєнь", — ідеться в заяві МЗС РФ.

Що відомо про вступ Швеції та Фінляндії до НАТО

Фінляндія і Швеція після повномасштабного вторгнення Росії в Україну оголосили, що планують вступати до НАТО. 29 червня 2022-го на саміті в Мадриді країни НАТО офіційно "запросили" Фінляндію та Швецію стати членами Альянсу.

У серпні 2022 року президент США Джо Байден підписав протоколи про вступ Фінляндії та Швеції до Північноатлантичного альянсу.

Парламент Туреччини схвалив вступ Фінляндії до НАТО, однак президент Ердоган сказав, що його країна не підтримає заявку Швеції на вступ у Північноатлантичний альянс через акцію у Стокгольмі, учасники якої спалили Коран.

Читайте також

"Країна та армія "натівського" стандарту": 5 питань про заявку України на вступ до НАТО

Фінляндія офіційно стала членом НАТО

Кулеба: "Немає кращого рішення для безпеки в євроатлантичному регіоні, ніж членство України в НАТО"

НАТО не має допустити замороження лінії фронту в Україні — Столтенберг

Перший крок до членства України в НАТО – перемога у війні — Столтенберг

На початок