Посилення санкцій проти РФ і Білорусі можливе — президентка Європарламенту

Посилення санкцій проти РФ і Білорусі можливе — президентка Європарламенту

Ексклюзивно
Роберта Мецола, президентка Європарламенту
Президентка Європарламенту Роберта Мецола виступає під час медіа-конференції на саміті ЄС у Брюсселі, 23 березня 2023 р. Фото: АР

Деякі члени Європарламенту говорять про посилення санкцій проти Москви й режиму Олександра Лукашенка через розміщення тактичної ядерної зброї у Білорусі. ЄС засуджує таку безвідповідальність та небезпеку не лише практично, а й у політичних кроках.

Про це в інтерв'ю Суспільному заявила президентка Європарламенту Роберта Мецола.

"Європейський Союз, а особливо Європарламент завжди стояли на тому, що треба бути обачними. Те, що трапилося в Білорусі, може трапитися всюди, де люди ведуть боротьбу за свободу та свою країну. Якщо ми бачимо ескалацію, треба відповідати, політично давати опір — це дуже важливо, особливо зараз", — сказала Роберта Мецола.

На запитання, чи варто очікувати нового пакету санкцій від ЄС щодо Росії президентка Європарламенту відповіла, що "нині парламент розглядає, куди він може рухатися далі по санкційній драбині".

"Що ж, це парламент розглядає нині, куди ми можемо рухатися далі. Чи це будуть санкції проти конкретних осіб, чи це будуть санкції проти інституцій загалом. Також маємо слідкувати за імплементацією чинних санкцій — будь-які прогалини, затримки, країни, що допомагають обходити санкції РФ. Ми будемо продовжувати продавлювати стільки засобів підтримки, скільки можливо, щоб Україна перемогла у війні", — підкреслила Роберта Мецола.

Що відомо про розміщення ядерної зброї в Білорусі

Президент РФ Путін заявив, що Росія 1 липня закінчує будівництво спеціального сховища для тактичної ядерної зброї у Білорусі та вже передала білоруській армії ракетний комплекс "Іскандер", здатний нести таку зброю. За його словами, лідер білоруського режиму Олександр Лукашенко вже давно порушує питання про розміщення в Білорусії російської тактичної ядерної зброї. Він додав, що такі дії є своєрідною відповіддю на рішення Великої Британії передати Україні танкові снаряди, які містять збіднений уран.

Він додав, що Росія не передає Білорусі тактичну ядерну зброю, але розмістить її та навчить військових.

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що намір Росії розмістити в Білорусі ядерну зброю призведе до внутрішньої дестабілізації країни та остаточно зіпсує російську репутацію в очах білоруського суспільства.

Міжнародна кампанія за знищення ядерної зброї (ICAN) засудила заяву президента Путіна щодо розміщення ядерної зброї у Білорусі.

"Поки президент Путін має ядерну зброю, Європа не може бути в безпеці. Він виправдовує цю небезпечну ескалацію, посилаючись на десятиліття спільного використання ядерної зброї НАТО", — заявив виконувач обов'язків директора ICAN Даніель Хегста.

За його словами, допоки країни продовжують розглядати ядерну зброю як щось інше, ніж глобальну проблему, це допомагає Путіну уникнути покарання за подібну поведінку.

Федеральний уряд Німеччини заявив, що президент Росії Володимир Путін вдається до ядерного залякування, погрожуючи розмістити ядерну зброю на території Білорусі.

Україна завила, що вимагає скликати Раду безпеки ООН у зв’язку з наміром Росії розмістити на території Білорусі тактичну ядерну зброю.

Санкції проти Росії

Після початку повномасштабної війни Росії проти України країни ЄС та Сполучені Штати застосували до РФ економічні санкції. Загалом від 24 лютого минулого року прийнято 10 обмежувальних санкційних пакетів аби послабити російський ВПК та економіку країни. Вони включають як заборону на товари широкого вжитку, так і на товари, які стосуються стратегічних галузей промисловості.

Читайте також

РФ розмістить ядерну зброю біля західних кордонів Білорусі — російський посол

Лукашенко пригрозив ядерною зброєю, закликав до миру між РФ та Україною та розповів про "інсайдерську інформацію"

У ЄС є втома від санкцій, але підтримка України має тривати — Моравецький

Україна виконала 72% всіх зобов’язань, передбачених Угодою про асоціацію

Процес притягнення Путіна до відповідальності вже почався — депутат Європарламенту

Вибір редакції

На початок