У ЄС є втома від санкцій, але підтримка України має тривати — Моравецький

У ЄС є втома від санкцій, але підтримка України має тривати — Моравецький

У ЄС є втома від санкцій, але підтримка України має тривати — Моравецький
Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький. Фото: AP

Попри те, що у країнах Європейського Союзу відчувається певна втома від санкцій, запроваджених проти Росії через її вторгнення в Україну, політична та військова підтримка Києва має тривати.

Про це в інтерв’ю RMF заявив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький.

"Сьогодні вже набагато менше бажання, апетиту до нових санкцій. Я думаю, що є втома, помітно втому", — зазначив політик.

За його словами, для Польщі важливо переконати партнерів, що те, що відбувається в Україні, є абсолютно неприйнятним.

"Ми живемо в ключовий історичний момент як Європа і повинні реагувати відповідно. Я маю обережний оптимізм, що нам вдасться переконати наших партнерів у наступних пакетах допомоги", — зауважив Моравецький.

Політик додав, що Україна потребує від Європи й збройної підтримки. При цьому в Брюсселі не приховують, що в Європі немає боєприпасів.

"Я розраховую на те, що ми зможемо налагодити виробництво боєприпасів, як на заводі DEZAMET S.A, так і в інших частинах нашого збройового концерну PGZ, але я також розраховую на різні ініціативи за участю приватних підприємств, які зможуть швидко налагодити цей вид виробництва", — підкреслив прем’єр Польщі.

Матеуш Моравецький наголосив, що Україні негайно потрібні боєприпаси.

"У нас все ще є деякі пострадянські боєприпаси, які нам все одно знадобляться меншою мірою. Коли ми говоримо про передачу боєприпасів, ми передаємо не ті боєприпаси, які нам найбільше потрібні, а ті, які є дуже корисними на полі бою проти Росії на сході України, тому що українці мають типи зброї, для яких вони можуть використовувати ці боєприпаси", — зауважив польський урядовець.

Читайте також

Нестача вибухівки ускладнює можливості Європи озброїти Україну — FT

Вибір редакції

На початок