У Дніпрі слухачі Університету третього віку створюють картини й предмети декору із вторинної сировини – паперу, одноразового посуду, пластикових і скляних пляшок. Про це розповіла під час виїзної пресконференції спеціалістка управління з питань розвитку соціального захисту населення мерії Дніпра Юлія Довгалюк.

За її словами, на курсах рукоділля в Університеті третього віку літні люди дізнаються, як з аркушів картону зробити скарбничку, а пластикову тарілку перетворити на кошик для фруктів. Слухачі закладу працюють з пластиком, склом, папером та усім тим, що раніше можна було просто викинути на смітник.
«Зараз усі намагаються більше піклуватись про екологію, і для наших слухачів ця тема теж дуже важлива. Вони хочуть не тільки робити власними руками щось красиве та корисне, а й дбати про навколишнє середовище», – розповіла Юлія Довгалюк.
Викладачка Університету третього віку Надія Трапезникова, яка вже чотири роки веде курс рукоділля в закладі, каже: її вихованки стараються нічого не викидати.

«Навчаю їх різних технік: декупаж, пейп-арт, джгутофілігрань. Усі їх ми застосовуємо під час роботи із вторинною сировиною. Уже найближчим часом опановуватимемо східне мистецтво ебруЕбру – різновид живопису, характерний для країн Сходу, продуктом якого є малюнок, створений на воді й обережно перенесений на папір чи іншу поверхню. й для цього нам знадобляться скляні або пластикові пляшки.», – говорить Надія Трапезникова.

До карантину заняття проходили наживо. Тепер – онлайн. Вік слухачів – від 60 до 80 років.
Відомо
- «Університет третього віку» у Дніпрі — це проєкт, що реалізує один із найважливіших принципів навчання – навчання впродовж усього життя. Фінансується з міського бюджету.
- Участь у проєкті – безкоштовна.
- Навчання проводиться за факультетами: психологія, українознавство та українська мова, здоровий спосіб життя, агрономічний, правознавство, іноземні мови, мистецтво, комп’ютерні технології.