Україна отримала перші $2,7 млрд від МВФ в рамках нової програми

Україна отримала перші $2,7 млрд від МВФ в рамках нової програми

Важливо
НБУ, Нацбанк
. Фото: УНІАН

Україна отримала перший транш кредиту від Міжнародного валютного фонду (МВФ) у межах нової програми розширеного фінансування. Про це у Facebook повідомив голова Національного банку України Андрій Пишний.

"Це 2 млрд спеціальних прав запозичень, що дорівнює близько 2,7 млрд дол", — зазначив він.

Пишний нагадав, що рішення про негайне виділення траншу Рада директорів МВФ погодила 31 березня.

"Дякуємо партнерам за швидку допомогу та вже активно працюємо для успішного проходження першого перегляду програми і отримання наступного траншу від МВФ", — сказав він.

Що відомо про нову програму МВФ для України

Виконавча рада МВФ схвалила чотирирічну програму розширеного фінансування за механізмом розширеного фінансування (EFF) в розмірі 15,6 мільярда доларів для України. Кошти від МВФ допоможуть Уряду профінансувати всі критичні видатки та зберегти макрофінансову стабільність.

Рішення Виконавчої ради дозволяє негайно виділити близько 2,7 млрд доларів. Загалом цього року Україна може отримати від МВФ три транші на загальну суму 4,5 млрд дол.

Як зазначає Reuters, позика є найбільшою для України з моменту повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року та першим великим пакетом, схваленим МВФ для країни, яка перебуває в активному конфлікті.

Що відомо про допомогу Україні від МВФ

23 лютого повідомлялось, що країни "Великої сімки" мають намір допомогти України отримати фінансову допомогу у розмірі щонайменше 16 мільярдів доларів як кредит від Міжнародного валютного фонду.

До цього, 20 лютого, у Києві з візитом перебувала директорка-розпорядниця Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва. Вона зустрілася з президентом України Володимиром Зеленським, а також з прем'єр-міністром Денисом Шмигалем і міністром фінансів Сергієм Марченком. Сторони обговорили механізми фінансової підтримки України.

На початку квітня 2022 року МВФ відкрив спеціальний рахунок для прямої фінансової допомоги Україні з боку країн-донорів. Обліковий запис доступний для використання будь-якими іншими учасниками, а також міжурядовими установами та організаціями, які бажають використовувати його як засіб надання фінансової допомоги Україні.

Раніше на конференції в Дубаї директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва заявила, що цього року Україні потрібно від 40 до 48 мільярдів доларів фінансування, щоб її економіка функціонувала.

Читайте також

Міністр фінансів: "Зараз можна планувати на перспективу до кінця року"

У МВФ розраховують невдовзі завершити обговорення нової програми для України

На початок