У МВФ розраховують невдовзі завершити обговорення нової програми для України

У МВФ розраховують невдовзі завершити обговорення нової програми для України

Міжнародний валютний фонд
. МВФ. Фото: AP

У МВФ розраховують домовитися щодо нової програми для України найближчими днями. Про це йдеться у заяві постійного представника МВФ в Україні Ваграма Степаняна за підсумками перемовин у Варшаві.

Степанян повідомив, що місія Міжнародного валютного фонду на чолі з Гевіном Греєм провела політичні дискусії з українською владою у Варшаві у Польщі протягом 8-15 березня на запит щодо програми, яка підтримується Фондом.

"Обговорення між співробітниками МВФ та українською владою були продуктивними, і було досягнуто дуже значного прогресу в досягненні згоди щодо комплексу заходів, які могли би стати основою програми, що підтримується Фондом. Спираючись на цей прогрес, співробітники МВФ та влада очікують завершити обговорення найближчими днями”, — йдеться у заяві постпреда МВФ в Україні.

Раніше міністр фінансів України Сергій Марченко повідомив, що з 8 по 15 березня у столиці Польщі Варшаві працюватиме місія Міжнародного валютного фонду щодо потенційної майбутньої програми з Україною.

Про початок роботи над новою спеціальною програмою з Міжнародним валютним фондом заявив 27 вересня 2022 року прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. Очікувалось, що Україна загалом отримає $2,8 млрд від МВФ протягом року.

Попередня місія МВФ відбулась з 17 по 21 жовтня 2022 року у Відні. Участь в експертних обговореннях взяв зокрема голова НБУ Андрій Пишний.

Що відомо про допомогу Україні від МВФ

23 лютого повідомлялось, що країни "Великої сімки" мають намір допомогти України отримати фінансову допомогу у розмірі щонайменше 16 мільярдів доларів як кредит від Міжнародного валютного фонду.

До цього, 20 лютого, у Києві з візитом перебувала директорка-розпорядниця Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва. Вона зустрілася з президентом України Володимиром Зеленським, а також з прем'єр-міністром Денисом Шмигалем і міністром фінансів Сергієм Марченком. Сторони обговорили механізми фінансової підтримки України.

На початку квітня 2022 року МВФ відкрив спеціальний рахунок для прямої фінансової допомоги Україні з боку країн-донорів. Обліковий запис доступний для використання будь-якими іншими учасниками, а також міжурядовими установами та організаціями, які бажають використовувати його як засіб надання фінансової допомоги Україні.

Раніше на конференції в Дубаї директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва заявила, що цього року Україні потрібно від 40 до 48 мільярдів доларів фінансування, щоб її економіка функціонувала.

Читайте також

Міністр фінансів: "Зараз можна планувати на перспективу до кінця року"

На початок