Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба 3-4 квітня здійснить робочий візит до Брюсселя для участі в офіційному засіданні Комісії Україна — НАТО, повідомили у пресслужбі МЗС. Це буде перше засідання комісії на рівні міністрів закордонних справ за участю України з 2017 року.
"Глава української дипломатії проведе важливі переговори в контексті підготовки до Вільнюського саміту НАТО в липні", — зазначили у зовнішньополітичному відомстві.
У Брюсселі Кулеба також обговорить кроки задля посилення обороноздатності України. Йдеться про нове постачання озброєння та виробництво боєприпасів, посилення санкційного тиску на Росію, створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України та гуманітарну допомогу.
Кулеба також матиме окремі двосторонні зустрічі із генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом, високим представником ЄС з питань закордонних справ та політики безпеки Жозефом Боррелем, комісаркою ЄС з питань інновацій, досліджень, культури, освіти та молоді Марією Габріель, а також міністрами закордонних справ країн-партнерів.
У МЗС нагадали, що Угорщина з 2017 року блокувала проведення засідань Комісії Україна-НАТО на міністерському рівні, вимагаючи від України змінити свою політику щодо прав угорських меншин.
Що відомо про перспективи вступу України в НАТО
30 вересня 2022 року президент України Володимир Зеленський, голова Верховної ради Руслан Стефанчук та прем’єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку на вступ України в НАТО за пришвидшеною процедурою. Відповідна процедура передбачає вступ до НАТО без ПДЧ. У цьому питанні Україна орієнтується на досвід Фінляндії і Швеції. Поки українська сторона чекатиме на затвердження від всіх членів Альянсу, вона пропонує реалізувати пропозиції щодо гарантій безпеки для України згідно з Київським безпековим договором.
Генсек НАТО Столтенберг того ж дня заявив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх 30-ти союзників.
Президенти 9 країн Центральної та Східної Європи офіційно підтримали членство України в НАТО. Серед них — лідери Чехії, Естонії, Латвії, Литви, Північної Македонії, Чорногорії, Польщі, Румунії та Словаччини. Також про підтримку вступу України до Альянсу заявила Канада. У Білому домі вважають, що вступ України в НАТО "не на часі".
Прессекретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков прокоментував подану Україною заявку на вступ до НАТО, заявивши, що євроатлантичний курс української влади став причиною російської агресії проти України.
Читайте також
"Країна та армія "натівського" стандарту": 5 питань про заявку України на вступ до НАТО
Які шанси України на вступ до НАТО під час війни. СУСПІЛЬНЕ | ПОЯСНЮЄМО