На Рівненській АЕС дорікнули меру щодо карантину. Посадовець бачить "неприязнь"

На Рівненській АЕС дорікнули меру щодо карантину. Посадовець бачить "неприязнь"

На Рівненській АЕС дорікнули меру щодо карантину. Посадовець бачить "неприязнь"
. фото: сайт РАЕС

Представники Рівненської АЕС поскаржились на міську владу Вараша через буцімто недотримання карантинних вимог у місті. Про це стало відомо 24 червня під час традиційного онлайн-брифінгу в ОДА. Мер міста-супутника "атомки" всі звинувачення відкидає і пов'язує це з особистою неприязню директора РАЕС.

Зі скаргою до обласної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) звернулось керівництво РАЕС. Про це повідомив перший заступник голови ОДА Сергій Подолін, відповідаючи на запитання журналістів про нібито бездіяльність блокпостів у місті Вараш.

"Мав особисту розмову з мером Вараша, наголошуючи на відповідальності керівництва міста про ті заходи, які повинні вони виконувати, а також – контроль за роботою двох пропускних пунктів, які там знаходяться. А вони повинні діяти, тому що, наголошую, об'єкт в Вараші – стратегічний", – повідомив Сергій Подолін.

Звернення керівництва РАЕС переадресували меру, уточнив посадовець.

Міський голова Вараша Сергій Анощенко Суспільному розповів, що контроль є – ринки, магазини міста перевіряють рейдові групи. Роботу одного з блокпостів раніше дійсно згорнули через нестачу поліцейських, але тепер – знову відновили.

"Тут просто особистий конфлікт, який чомусь переводять на рівень виконання державних команд, заходів по карантину. Ми виконуємо їх. Сама атомна – найбільший порушник постанови Кабміну про карантин", – сказав Сергій Анощенко.

Мер каже, що попри обмеження, на АЕС працює дві їдальні. А керівництво буцімто "атомки" не зверталось також до міської комісії ТЕБ та НС, щоб погодити маршрути перевезень працівників.

Начальник управління інформації та зв’язків з громадськістю Рівненської АЕС Петро Кратік коментує: звернення в ОДА писали 16 червня, коли хворих в місті побільшало.

"Це в нього (йдеться про мера Вараша,-ред.) особистий конфлікт, в нас конфлікту з владою немає. Основна ціль звернення – вплинути на міську владу щодо посилення карантинних заходів в місті і, в першу чергу – контроль над виконанням того, що вже прийнято. Прийнято багато і правильного, але воно, на жаль, не контролюється", – сказав Петро Кратік.

Повідомлення про ймовірні порушення у їдальнях та під час перевезення працівників на атомній станції заперечують. Працівники, у яких підтвердили коронавірус, захворіли через відвідування сусідніх сіл та участь в релігійних заходах, – уточнив Петро Кратік.

Станом на вечір 24 червня у Вараші офіційно підтверджено 107 випадків коронавірусу.

Що відомо

  • У місті-супутнику РАЕС Вараші на усіх в’їздах встановили КПП.
  • 30 квітня у місті-супутнику Рівненської АЕС – Вараші дозволили відкритись перукарням та салонам краси. В ОДА назвали це незаконним, поліція попросила підприємців почекати.
  • Коронавірус 2 травня підтвердили у працівниці Рівненської АЕС.
  • 31 травня, зважаючи на різке збільшення кількості хворих у Вараші, міська комісія прийняла рішення посилити карантин та закрити ринки, торгові заклади, салони краси, перукарні тощо.
  • Наступного дня, 1 червня під мерію прийшло дві сотні підприємців та вимагали скасувати це рішення, мовляв, серед них хворих немає.
  • Під тиском підприємців комісія ТЕБ і НС посилення карантину скасувала, залишивши за собою право повернутись до цього питання, якщо ситуація стрімко погіршиться. ЦНАП поки що залишається зачинений.
  • Санітарний лікар Рівненщини пояснив збільшення випадків COVID у Вараші
  • 22 червня у Вараші посилюють контроль за дотриманням карантину
  • Населення Вараша – трохи більше 40 тисяч жителів. Близько 8 тисяч працюють на Рівненській АЕС, яка є стратегічним об'єктом. З початком пандемії на атомній станції заявили, що працівники критичної інфраструктури РАЕС, які керують реакторами – ізольовані, аби унеможливити спалах серед них.

На початок