"Люди часто не помічають таких речей": фотограф розповів, чому знімкує старі двері у Рівному й інших містах України

"Люди часто не помічають таких речей": фотограф розповів, чому знімкує старі двері у Рівному й інших містах України

Ексклюзивно

Вісім тисяч світлин старих дверей та будівель у різних містах України зробив Ілля Сигачов. Цим історик за фахом захопився понад п'ять років тому. Він народився у Рівному і під час одного з візитів у місто сфотографував два десятки старих дверей.

Чоловік показав Суспільному парадні двері на вулицях Поштовій та Симона Петлюри, які потребують реставрації.

Ілля Сигачов п'ять років захоплюється архітектурою й фотографує старовинні двері в містах України. За фахом чоловік — історик.

"Мені бабуся сказала: «Нащо тобі ці двері, кому вони цікаві?». Потім я прочитав їй з допису коментарі, які писали люди: «Я тут поряд живу, ніколи їх не помічав, яка краса». Вона просто була у шокові, каже: «Я і не думала, що комусь можуть бути цікаві двері». У мене є фото житомирських, тернопільських, бережанських та київських дверей. В моїй галереї приблизно 15 000 фотографій. З них вісім тисяч — архітектура та парадні двері", — зазначив Ілля Сигачов.

Ілля Сигачов
Ілля Сигачов. Суспільне Рівне

Чоловік народився у Рівному, 11 років тому переїхав у Київ. За його спостереженнями, в обох містах люди, замість реставрувати старі двері — замінюють їх на сучасні.

"Я досліджую парадні двері, у Рівному їх не так багато в гарному стані. Навіть в Києві, у Львові буває таке, коли парадне гарне, а дверей немає, тому що там поставили пластикові. На жаль, люди дуже часто сприймають це занадто утилітарно, як двері, які можна просто підійти, відкрити й закрити", — розповів дослідник.

В будинку на вулиці Симона Петлюри, який побудований у 1923 році, встановлені дерев'яні парадні двері. Історик розповів про їхню особливість:

"Біля дверей ми можемо побачити один дуже секретний символ, який використовувався якраз у період стилю модерн – це три лінії. Кажуть, архітектори гадали — це сонце, яке освітлює їхню епоху, стиль".

Старі двері на вулиці Симона Петлюри
Старі двері на вулиці Симона Петлюри. Суспільне Рівне

Зі слів Іллі Сигачова, майже всі старі двері у Рівному, які він фотографує і досліджує, потребують реставрації. Є такі й у будинку 1932 року на вулиці Поштовій, додав чоловік:

"Це вже двері іншого періоду, тобто вже не модерн, а функціоналізм. Тут є деталі, наприклад, так звані "штапики". Їх ставили, коли переважно вставляли скло, але тут вони виконують більше декоративну функцію. Коли на підрадянській частині України був Голодомор, тут будували непогані польські двері, як би сказали у Львові — люкси".

Ілля Сигачов фотографує двері на вулиці Поштовій
Ілля Сигачов фотографує двері на вулиці Поштовій. Суспільне Рівне

Ілля Сигачов фотографує двері на вулиці Поштовій
Ілля Сигачов фотографує двері на вулиці Поштовій. Суспільне Рівне

Історик поділився, що він надалі планує знімати відео для соцмереж, аби заохочувати людей реставрувати унікальні елементи старих будівель:

"Люди часто не помічають таких речей. Вони проходять повз них кожного дня на роботу. Якщо буквально на хвилинку стати, подивитися, можна побачити, що нас оточує історія. Спробуйте сфотографувати, можливо, спробувати щось зняти".

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок