Чверть усіх музичних релізів 2022 року не отримали жодного прослуховування: дослідження

Чверть усіх музичних релізів 2022 року не отримали жодного прослуховування: дослідження

Чверть усіх музичних релізів 2022 року не отримали жодного прослуховування: дослідження
Фото: Unsplash

Музичні релізи зʼявляються у мережі щодня. Сьогодні на різних стрімінгових сервісах розміщено 67,1 мільйона аудіотреків. Однак не всі вони доходять до широкого слухача. Генеральний директор компанії Luminate Роб Джонас заявив, що 38 мільйонів треків минулого року не мали жодного прослуховування.

Про дослідження розповів у себе в блозі й музичний журналіст Сергій Кейн.

"Тридцять вісім мільйонів нікому не потрібних творів. Жодна жива душа не натиснула завітну трикутну кнопочку. Йдеться про майже чверть (24%!) від усього каталогу стрімінгів (від 158 млн треків згідно з ISRC-кодами)", – написав він.

Він також додав, що 42% усіх релізів взагалі не доходять до слухача, а якщо трек послухала хоча б одна людина, то він вже успішніший за чверть усіх у світі.

Кейн зазначив, що музичні платформи щорічно платять сотні тисяч євро за використання хмарних сховищ для збереження файлів, бо щодня на платформи додається по 100 тисяч треків.

Чверть усіх музичних релізів 2022 року не отримала жодного прослуховування: дослідження
Чверть усіх музичних релізів 2022 року не отримала жодного прослуховування: дослідження. Слайд із предентації Luminate

За його словами, тільки Spotify заплатив за використання хмарного сховища Google щонайменше €130 млн (понад 5 млрд гривень) у 2022 році.

"Це гроші підписників і підписниць, з яких 54,6 млн натомість могли б піти артистам і артисткам. Достатньо було б лише щорічно "чистити кеш", – додає журналіст.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок