Продажі вінілових платівок вперше за 35 років обігнали компакт-диски: найбільше їх купують зумери

Продажі вінілових платівок вперше за 35 років обігнали компакт-диски: найбільше їх купують зумери

Продажі вінілових платівок перевищили продажі дисків
Фото: LvivVinil

У 2022 році вінілові платівки випередили компакт-диски – їх було продано 41 мільйон одиниць проти 33 мільйонів проданих CD. Про це йдеться у щорічному звіті про доходи Американської асоціації звукозапису (RIAA).

У звіті зазначають, що продажі вінілових платівок повільно росли впродовж останніх 16 років, і тепер на них припадає 71% усіх доходів від фізичних музичних форматів. І поки вони між 2021 та 2022 роками зросли на 4%, заробивши $1,7 мільярда, лише продажі вінілу склали $1,2 мільярда.

До цього також Асоціація роздрібних продавців розваг (ERA) також повідомила про цей прорив на початку 2023 року, хоча її цифри стосувалися лише даних про продажі у Великій Британії.

Відродження інтересу до вінілу спостерігається й за межами Великої Британії та США, зокрема у Німеччині, Японії та Південній Кореї.

Продажі вінілових платівок вперше за 35 років обігнали компакт-диски
Продажі вінілових платівок вперше за 35 років обігнали компакт-диски. Скріншот із щорічного звіту про доходи Американської асоціації звукозапису (RIAA),

Які фактори впливають на популярність вінілу

Багато любителів музики стверджують, що саме цей формат забезпечує більш автентичне звучання порівняно з цифровим.

Ностальгія також відіграє певну роль, але молодші покоління також стимулюють продажі.

Зокрема кілька колекціонерів вінілу наймолодшого покоління розповіли, що основним фактором є відчутність, яку надають вінілові платівки: "Альбом - це набагато більше, ніж музика: обкладинка, титри, художнє оформлення, кольори, запах паперу, історія, що стоїть за цим мистецтвом тощо. Це те, що я можу колекціонувати, і що ідентифікує мій характер і те, кого я слухав у різні періоди свого життя".

Частково це також результат того, що дистриб'ютори пильно стежать за тенденціями і не лише задовольняють потреби споживачів, але й виходять за рамки маркетингу продукції та створюють попит на неї.

Зумерам про політику. Максим Ходак про ТікТок-арт, улюбленого олігарха й тверк у будинку "Слово"

Згідно зі звітом компанії Luminate сама представники наймолодшого покоління - зумери – готові витрачати гроші на підтримку своїх улюблених артистів, особливо коли мова йде про мерч. Саме вони на 27% частіше купують вінілові платівки і витрачають на музику на 18% більше грошей щомісяця, ніж середній слухач у США.

Саме тому найпопулярнішою артисткою, яка продала майже 1,7 мільйона вінілових платівок, стала Тейлор Свіфт. Її найближчі конкуренти – Гаррі Стайлз та The Beatles – зробили 719 000 та 553 000 продажів відповідно.

Продажі вінілових платівок вперше за 35 років обігнали компакт-диски
Тейлор Свіфт продала загалом майже 1,7 мільйона вінілових платівок. Скріншот із звіту компанії Luminate

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок