Найкращі світові альбоми 2020 року: вибір українських музичних експертів

Найкращі світові альбоми 2020 року: вибір українських музичних експертів

Найкращі світові альбоми 2020 року: вибір українських музичних експертів

Попри те, що цього року музична індустрія лишилася майже без концертів, робота в студіях не припинилася. Ми вирішили підбити підсумки року та опитати українських музичних експертів, журналістів та оглядачів, які альбоми їм запам’яталися та сподобалися найбільше. Кожен із них назвав по п’ять платівок та описав найулюбленіший альбом.

Ігор Панасов, директор з розвитку музичної премії YUNA

  1. Fiona Apple – Fetch the Bolt Cutters
  2. Nine Inch Nails – Ghosts V: Together
  3. Woodkid – S16
  4. The Weeknd – After Hours
  5. Algiers – There Is No Year

Fiona Apple – Fetch the Bolt Cutters

Музиканти, які випускають альбоми раз на 6-8 років, у мене завжди викликали особливу увагу. Фіона Еппл – саме така дівчина, і її нова робота перевершила всі мої очікування. Це музика, в якій відчуваєш себе Алісою з книжки Льюїса Керрола: чим далі, тим все "дивніше і дивніше". При цьому Фіона та її команда у піснях вміють знаходити баланс хаосу та порядку – які б карколомні конструкції не будували, вони завжди пам’ятають про головну ритмічну чи мелодійну задачу.

Всім, хто полюбляє унікальні особисті історії, цей альбом рекомендую не менше, ніж захисні маски. Підсилю рекомендацію авторитетною думкою: Pitchfork поставив альбому Фіони 10/10. Така оцінка у цьому виданні з’явилася вперше за десять років.

Артем Рісухін, музичний оглядач LiRoom

  1. Sturgill Simpson — Cuttin’ Grass - Vol​.​1 (The Butcher Shoppe Sessions)
  2. Fiona Apple — Fetch the Bolt Cutters
  3. Emma Ruth Rundle & Thou — May Our Chambers Be Full
  4. Oneohtrix Point Never — Magic Oneohtrix Point Never
  5. Travis — 10 Songs

Sturgill Simpson — Cuttin’ Grass - Vol​.​1 (The Butcher Shoppe Sessions)

Цього року вийшло багато цікавих кантрі/американа альбомів: від Брента Кобба та Кріса Степлтона до Кетлін Едвардс. Але жоден з них настільки не наблизився до первісної краси кантрі, як Стерджил Симпсон з його релізом “Cuttin' Grass Vol. 1: The Butcher Shoppe Sessions”. На ньому музикант, відомий своїми несподіваними жанровими експериментами (не завжди вдалими), повертається до класичного блюграс-звучання. І це захоплива подорож у 20 треків. Частина з них взята з минулих альбомів, частина — ще з початку 2000-х.

З акустичним сетінгом нешвільських музикантів, майже однаковим аранжуванням та відчуттям камерності “Cuttin' Grass Vol. 1: The Butcher Shoppe Sessions” звучить саме так, як має звучати кантрі альбом в пандемії та ізоляції. Він повертає до коріння, очищає від зайвого шуму і нав’язливих думок.

Олексій Варениця, арт-директор агенції “Много Воды

  1. The Soft Pink Truth — Shall We Go On Sinning So That Grace May Increase?
  2. clipping. — Visions of Bodies Being Burned
  3. Mildlife — Automatiс
  4. Protomartyr — Ultimate Success Today
  5. Melt Yourself Down — 100% Yes

The Soft Pink Truth — Shall We Go On Sinning So That Grace May Increase?

Американський дует Matmos давно закріпився в статусі геніїв вигадливої колажної фолктроніки для “найрозумніших”. Проте свіжий сольний альбом одного з учасників проєкту Дрю Деніела під монікером The Soft Pink Truth є цінним не тільки завдяки ювелірній роботі із семплами та звуком, яка завжди забавляє, але емоційно не лишає по собі нічого. Навпаки, ця робота має потужний катарсичний потенціал та медитативні властивості, які нам так потрібні сьогодні. Нічого красивішого цього року я не чув.

Сергій Кейн, музичний оглядач, головний редактор Comma

  • Nicolas Jaar — Cenizas
  • Run The Jewels — RTJ4
  • Groupe RTD — The Dancing Devils of Djibouti
  • Siti Muharam — Siti of Unguja
  • Nils Frahm — Tripping With Nils Frahm

Groupe RTD — The Dancing Devils of Djibouti

Молода й мініатюрна африканська республіка Джибуті, схована у Східній Африці, десятиліттями фінансувала свою культуру, але лишала її закритою від очей і вух світу. Аж ось нью-йоркський лейбл Ostinato Records, отримавши всі потрібні офіційні дозволи, записав своїми силами та видав цей дорогоцінний скарб.

Ансамбль Радіо і Телебачення Джибуті складається з найвіртуозніших музикантів країни (окрім вокаліста й вокалістки — молодих переможців спеціального конкурсу талантів), які облаштували базу по сусідству з багатим архівом музичних записів. Вони заслуховувалися індійським Боллівудом, ямайським дабом і реґі, гарлемським джазом, сомалійським фанком, афробітом, поки не віднайшли й відточили власний стиль, дивовижно святковий і танцювальний.

Ігор Сидоренко, лідер гурту Stoned Jesus

  1. Jessie Ware – What's Your Pleasure (adult pop)
  2. Deftones – Ohms (alternative rock)
  3. Elephant Tree – Habits (shoegaze metal)
  4. Human Impact – s/t (industrial rock)
  5. Anubis – Homeless (progressive pop)

Jessie Ware – What's Your Pleasure

Якщо словосполучення "грустный дэнс" у вас викликає не найприємніші асоціації, то послухайте новий альбом Джесi Уейр. Її підхід до ню-диско та нео-соулу відрізняється винятковою витонченістю звучання, а хітові моменти не дратують, а навпаки, мотивують підспівувати. Саме такою повинна бути "розумна" поп-музика в 21 столітті.

Данило Панімаш, музичний оглядач СЛУХ

  1. Oranssi Pazuzu — Mestarin kynsi
  2. Other Lives — For Their Love
  3. Nothing — The Great Dismal
  4. Protomartyr — Ultimate Success Today
  5. Yves Tumor — Heaven to a Tortured Mind

Oranssi Pazuzu — Mestarin kynsi

Пазузу — повелитель демонів вітру в шумеро-аккадській міфології, що приносив посуху, голод і потопи. Oranssi Pazuzu ("Помаранчевий Пазузу") — це фінський гурт, який грає навіжену суміш з блек-металу та психоделії. П’ятий студійний альбом гурту — це повністю непередбачуваний запис, що балансує між красою, складністю і важкістю, який складно і страшно слухати, і в той же час неможливо вимкнути. "Сон розуму породжує чудовиськ" — ця фраза іспанського художника Франсіско Гої ідеально описує цей альбом.

Юрій Береза, музичний журналіст, автор каналу “Березовый сок

  1. Mac Miller – Circles
  2. Jessie Ware – What's Your Pleasure?
  3. Nick Hakim – Will This Make Me Good
  4. Dune / Crayon – Hundred Fifty Roses
  5. Lianne La Havas – Lianne La Havas

Mac Miller – Circles

Circles — крапка в кар'єрі Мака Міллера, який пішов з життя у вересні 2018. Swimming, його останній прижиттєвий альбом, можна назвати початком трансформації з хіп-хоп чувака у великого артиста. Circles цю трансформацію завершив. Більше співу, менше репу. Більше музики, менше бітів. Зазвичай посмертні релізи роблять абияк, але Міллера це прокляття оминуло. Circles, незважаючи на сумні події, вийшов одою до життя і елементом радості, який розв'язав моральні вузли непростої долі однієї людини.

Олексій Макаренко, редактор Katacult

  1. HOUSCHYAR – Temmuz
  2. Memotone – Invisible Cities
  3. Lloyd Miller with Ian Camp and Adam Michael Terry – At the Ends of the World
  4. Photo Ratee – Laisse moi pourrir chez toi
  5. Senyawa & Stephen O'Malley – Bima Sakti

HOUSCHYAR – Temmuz

Довгоочікуваний дебютний повноформатник студента Карстена Ніколая (Alva Noto), дрезденського артиста HOUSCHYAR, чиї треки раніше можна було почути тільки в деяких компіляціях.

Оскільки останні кілька років я знаходжуся в пошуці орієнтальної музики, яка поєднує в собі етнічні елементи зі впливом Заходу, цей реліз став ковтком свіжого повітря. Після того, як він перебрався у Стамбул, HOUSCHYAR об’єднав атмосферу своїх попередніх записів із нео-краутом, берлінською школою, електро, синтвейвом та “східним” звучанням свого тимчасового дому в екстатичний альбом. Можливо, через те, що перший досвід прослуховування Temmuz такий само теплий, як улюблена ковдра та молоко з медом, але він підкупив мене ще на початку локдауну.

Єгор Фелюст, рецензент Neformat.com.ua

  1. Mac Miller – Circles
  2. Dua Lipa – Future Nostalgia
  3. Lazy Ghost – Snacks
  4. Dance Gavin Dance – Afterburner
  5. Sólstafir – Endless Twilight of Codependent Love

Mac Miller – Circles

Посмертні релізи найчастіше – це танці на кістках. Тут все навпаки – альбом мав бути завершенням дилогії про те, як людина падає та підіймається, але, на жаль, Мак помер. Його слова: "To everyone who sell me drugs — Don't mix it with that bullshit. I hopin' not to join the 27 club" виявилися пророчими. Спокій, кавер на класиків психоделічного року — love, сум та стримані сльози.

Читайте також

Від VR-шоу до плавучого концерту. Які формати виступів вигадали українські музиканти у 2020 році

Фестивальне літо-2021. Чи повернуться українські фестивалі і якими вони будуть

Від Міхалка до DZIDZIO. Кого з музикантів і за які заслуги нагороджував Зеленський

Паралельні реальності. Чому в топі радіо українські артисти, а в інтернеті – російські

На початок