Доля кубів Героїв у середмісті Хмельницького: чи пов`язаний демонтаж із Великоднім ярмарком

Доля кубів Героїв у середмісті Хмельницького: чи пов`язаний демонтаж із Великоднім ярмарком

Доля кубів Героїв у середмісті Хмельницького: чи пов`язаний демонтаж із Великоднім ярмарком
. Фото: Суспільне Хмельницький

49 кубів з портретами загиблих Героїв Небесної Сотні та російсько-української війни нині стоять на вулиці Проскурівській у середмісті Хмельницького. За словами начальниці управління організаційно-інформаційної роботи та контролю міської ради Ірини Бачинської, третього січня 27 кубів демонтували для реставрації та це не пов’язано із запланованим поблизу кінотеатру Шевченка Великоднім ярмарком. З початку року на Алеї Героїв додалось майже десять нових кубів з портретами загиблих жителів громади. Наприкінці тижня – планують встановити ще три.

Про це розповіла начальниця управління організаційно-інформаційної роботи та контролю міської ради Ірина Бачинська.

Хмельничанин Андрій Попик каже: він не розуміє, чому на вулиці Проскурівській, перед кінотеатром Шевченка, забрали куби з портретами загиблих героїв.

"Вони спочатку саме стояли з початку пішохідної частини Проскурівської, а зараз їх власне ущільнили так, що вони починаються десь тут, в глибині. Біля кінотеатру Шевченка їх немає. Тут бачимо, пару днів тому виставляють будиночки з майбутнім Великоднім ярмарком. Тобто, виходить, ми дозволяємо собі замістити зображення і пам'ять людей, які полеглі за Україну, Великоднім ярмарком", — розповідає Андрій Попик.

З проведенням Великоднього ярмарку поблизу кінотеатру імені Шевченка ущільнення кубів не пов’язано, каже начальниця управління організаційно-інформаційної роботи та контролю Хмельницької міської ради Ірина Бачинська. За її словами, 27 кубів із портретами загиблих Героїв Небесної Сотні забрали на реставрацію третього січня. Банери із героями Небесної сотні з Хмельниччини – залишили.

"Ми забрали куби з Героями Небесної Сотні, і, звісно, на початок пересунули куби з загиблими героями на війні. Можливо, до 20 лютого наступного року, ми знову повернемось до цієї теми. І знову, можливо, розмістимо виставку в повному масштабі. Наразі використовуємо відреставровані куби, конструкції під розміщення банерів із загиблими героями російсько-української війни", — каже Ірина Бачинська.

49 кубів з портретами загиблих Героїв Небесної Сотні та російсько-української війни нині стоять на вулиці Проскурівській у середмісті Хмельницького
49 кубів з портретами загиблих Героїв Небесної Сотні та російсько-української війни нині стоять на вулиці Проскурівській у середмісті Хмельницького. Фото: Суспільне Хмельницький

Нині на Проскурівській – 49 кубів з портретами загиблих Героїв Небесної Сотні та російсько-української війни, - каже Ірина Бачинська. За її словами, десять із них – додались з початку року. Наприкінці тижня – планують встановити ще три.

"Ми щотижнево, в принципі, не менше, ніж двічі на тиждень, робимо обстеження кубів, тому що бувають і пориви сильного вітру, і дощить, сніжить. Ми дивимось, замінюємо банери, які пошкоджені. Якщо дійде черга до майданчика дороги, частини Проскурівської перед кінотеатром Шевченка, то, звісно, ми й там будемо ставити куби", — розповідає Ірина Бачинська.

Цьогорічний Великодній ярмарок розгорнуть біля кінотеатру Шевченка. Він буде невеликим, каже начальниця управління торгівлі Хмельницької міської ради Руслана Сідлецька. Розпочне він свою роботу з 1 квітня.

Для проведення Великоднього ярмарку заплановано встановити десять будиночків
Для проведення Великоднього ярмарку заплановано встановити десять будиночків. Фото: Суспільне Хмельницький

"Будиночків заплановано десять, тобто десять учасників. І там заплановані паски, солодощі, печиво, цукерки, крафтові сири, можливо, будуть вишиванки, вироби ручної роботи. Дуже хочеться зробити для маленьких відвідувачів якісь майстер-класи, як ми колись робили, це те саме писанкарство і гончарство. Можливо, навіть якісь гаївки поспівати, пташечок позакликати, весну позакликати", — розповідає Руслана Сідлецька.

Великодній ярмарок до реставрації кубів не має жодного відношення, – каже Хмельницький міський голова Олександр Симчишин.

"Необхідність забрати частину Небесної Сотні була пов’язана з тим, що, якби всі стояли, ми вже б дійшли далі, ніж за ЦУМ. Зараз ми думаємо над тим, що робити далі у випадку подовження російсько-української війни. А ми ховаємо людей щодня. Що буде далі з кубами, буде залежати від того, скільки їх буде. Можливо, ми взагалі будемо будувати новий об’єкт меморіально-історичний комплекс з вшанування наших героїв", — каже Олександр Симчишин.

За словами Ірини Бачинської, куби з загиблими героями встановили до дня пам’яті Героїв Небесної Сотні 20 лютого 2022 року.

"Планувалось, що вони нагадають хмельничанам, гостям нашої громади про подвиг, про звитягу, про Революцію Гідності, про Героїв Небесної Сотні. На кубах були розташовані Герої Небесної Сотні усієї України, а також герої, які загинули в російсько-української війни на той момент. Планувалося, що виставка буде приблизно тиждень, можливо, десять днів максимум. Виставка вже існує у нас понад один рік", — розповідає Ірина Бачинська.

З початку року на Алеї Героїв додалось майже десять нових кубів з портретами загиблих жителів громади. Наприкінці тижня – планують встановити ще три
З початку року на Алеї Героїв додалось майже десять нових кубів з портретами загиблих жителів громади. Наприкінці тижня – планують встановити ще три. Фото: Суспільне Хмельницький

Переносити куби із портретами загиблих героїв на Майдан Незалежності не планують, каже Хмельницький міський голова Олександр Симчишин.

"Майдан Незалежності — зовсім інший тип громадського простору. І, якщо поставити на ньому куби, вони будуть мертвими. Тому що прохідність Майдану Незалежності й вулиці Проскурівської відрізняється в декілька разів. Суть кубів була в тому, щоб тисячі хмельничан, які там ходять, бачили очі героїв. Проскурівська вибрана абсолютно свідомо, бо це найбільш прохідне місце на території нашої громади", — розповідає Хмельницький міський голова.

Авторка: Наталія Сідова

Читайте також

  • Батько 5 дітей з Хмельниччини пішов добровольцем до війська
  • На Хмельниччині релоковане підприємство з Донеччини ремонтує підіймачі до "Мрії"
  • Патріотичні принти на одязі: Як евакуювали підприємство й почали працювати у Хмельницькому
  • Від сільгосптехніки до бронежилетів. Історія хмельницького підприємця

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок